Dalgıç aylar sonra fokla sarılma hikayesini anlattı

Dalgıç Ben Burville aylar önce, Kuzey Denizi'nin sularında gri bir fokun kendisine sarıldığı videoyu sosyal medya hesabından dolaştı. Videonun milyonlarca kez izlenmesinden sonra sarılmanın nasıl gerçekleştiğini açıklamak zorunda kaldı.

ABONE OL
Hayvan videoları içeren bir Facebook sayfasında, bu yıl 9 Eylül'de Kuzey Denizi'nde bir fokun bir dalgıçla sarıldığı video 11 milyondan fazla kez izlendi.
 
Video aslında yeni değil. Ancak videonun kahramanı dalgıç Ben Burville videonun milyonlarca kez izlenmesinden sonra hikayeyi anlatmak zorunda kaldı.
 
"Dalgıçlara deniz yaşamına dokunmamalarını tavsiye etmek istiyorum. Örneğin gri fokların ağızlarında ciddi enfeksiyonlara neden olabilecek birkaç bakteri var” diyen Burville’in gri fokla sarılma hikayesi şöyle:
 
Gerçek şu ki, bu videoyu izleyen birden fazla kişi beni eleştirdi. Fikrinize saygı duyuyorum. Ama lütfen dünyadaki hiç kimsenin gri foklarla su altında benden daha fazla zaman geçirmediğini unutmayın. Bunun beni çok şanslı bir konuma getirdiğini bilin. Ne zaman olacağını bilme konusunda bilgi sahibi olduğumu dikkate almanızı istiyorum. Bu olaylar ilgili asıl merak edilen şey, daha önce yüzdüğüm bir fok olup olmamasıdır. Faroe Adaları'nda 5 binden fazla fok nüfusu var. Ancak onları görmek çok nadirdir. Özellikle bununla, bu karşılaşmadan iki hafta önce bir saatten fazla yüzdüm. Suya daldırıldıktan 10 dakika sonra temasımız başladı.
 
Gri foklarla su altında yüzlerce saat geçirdikten sonra evcilleştirilmiş herhangi bir köpekten daha fazla güvenilirdiler. Son 18 yıldır bana yılın herhangi zamanında onlarla dalmam gerektiğini öğrettiler. Bana hayatta çok şey verdiler. 'Dalış arkadaşları' olarak adlandırmaktan zevk aldığım bu güzel deniz memelilerine büyük saygı duyuyorum."
>