Cumhurbaşkanı açıkladı! Maske zorunluluğu 2 yer hariç kaldırıldı!

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kapalı mekanlardaki maske zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır. Sadece toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarında maske uygulamasına bir müddet daha devam edilecektir.” dedi.

Cumhurba%C5%9Fkan%C4%B1+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1%21;+Maske+zorunlulu%C4%9Fu+2+yer+hari%C3%A7+kald%C4%B1r%C4%B1ld%C4%B1%21;
ABONE OL

Toplantı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeyi verdi. Erdoğan, “Vatandaşlarımızı virüse karşı korumak için dünyada geliştirilen her aracı ön plana çıkardık. Kendi verilerimizi analiz ettikçe bilgilerimizi geliştirdik. Mücadele yöntemlerimizi oluşturduk. Yerli solunum cihazından tanı kitine, ilaç ve aşı üretimine kadar pek çok başarıya imza attık. Dünyada kendi aşısını üretebilen 9 ülkeden biri durumundayız.” dedi.

Alınan kararı açıklayan Erdoğan, “Bilim Kurulumuz bundan sonra olağanüstü bir durum olmadıkça toplanmayacaktır. Kapalı mekanlarda maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır. Sadece toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarında devam edecek.” ifadelerini kullandı.