Çöp kutusundan şehvetli sesler! İsveç’te tuhaf teşvik!

İsveç’in Malmö şehrine çöp atıldığından seksi sesler çıkaran ve baştan çıkarıcı sözler kullanan çöp kutusu yerleştirildi. Bu şekilde halkın çöpleri çöp kutusuna atmaya teşvik edilmesi bekleniyor.

%C3%87%C3%B6p+kutusundan+%C5%9Fehvetli+sesler%21;+%C4%B0sve%C3%A7%E2%80%99te+tuhaf+te%C5%9Fvik%21;
ABONE OL

İsveç’te yerlere çöp atılmasını engellemek için şaka gibi bir yöntem deneniyor. Malmö'deki Davidshallsbron Köprüsü’ne yerleştirilen 2 akıllı çöp kutusu, özel olarak programlandı. Halk, çöp attığında çöp kutusu baştan çıkarıcı sesler çıkararak “mmm evet, tam sola, çabuk geri dön ve bunu tekrar yap, bu çok iyi oldu” gibi sözler söylüyor.

Hükümetin, bu komik ve sıra dışı yöntemle halkı çöpleri çöp kutusuna atmaya teşvik etmek istediği belirtildi. Şehre 5 yıl önce 18 adet akıllı çöp kutusu alındığı ancak ilk kez sesli kullanıldıkları öğrenildi.

Malmö'nün karayolları bölümünün şefi Marie Persson, kampanyanın "doğru şeyi yapan insanları güldürerek onlara olumlu bir destek vermek" amacını taşıdığını söyledi. Persson, çöp kutusundaki İsveççe konuşan sesin anonim kalmak isteyen "ünlü bir kişiye" ait olduğunu söyledi.