Çöp kovasıyla hız rekoru kırdı

%C3%87%C3%B6p+kovas%C4%B1yla+h%C4%B1z+rekoru+k%C4%B1rd%C4%B1
ABONE OL

İngiltere’de çılgın bir mühendis, motosiklet motoru, vites ve sele taktığı çöp kutusuyla 64 kilometre hıza ulaşarak Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girdi.

 
İngiltere’de Elvington Havaalanı ilginç bir rekora sahne oldu. Andy Jennings adlı mühendis, motosiklet motoru, vites kutusu, ateşleme, bisiklet koltuğu ve bir scooterdan sök- tüğü direksiyonu takarak bir çöp kutusunu araca dönüştürdü. ‘Dünyanın en hızlı çöp kutusu’ rekorunu kırmak adına piste çıkan Andy, çöp kutusuyla 64 kilometre hıza ulaştı. İlginç bir rekorun sahibi olan Andy, bu rekoru Haziran ayında kaybettiği yakın arkadaşına ithaf etti.
 
Andy, “Belirlediğim hedefin çok üzerinde bir hızla bu rekoru kırdım. İlk denememde biraz zorluydu çünkü pistte hava oldukça rüzgarlıydı ve yan rüzgara yakalandım, bu yüzden oldukça inişli çıkışlıydı ve sola ve sağa çekiyordum. Mümkün olduğu kadar çabuk dördüncü vitese geçtim ve en iyisini umdum. Pistin sonuna geldiğimde, geriye dönüp baktığımda oradaki tüm seyircilerin beni neşelendirdiğini görmek gerçekten güzel bir duyguydu” dedi. 
 
>