'Çok farklı olacak'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'ye operasyon sinyalini yorumlayan Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, “Bu geçmiştekilerden farklı olacak” ifadelerini kullandı...

%E2%80%99%C3%87ok+farkl%C4%B1+olacak%E2%80%99
ABONE OL
ADIMLAR ATILACAK 
 
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda, “Suriye’den ülkemize yönelik terör saldırılarıyla ilgili artık tahammülümüz kalmamıştır. Ya oralarda etkin olan güçlerle ya da kendimiz bertaraf etmekte kararlıyız. En kısa sürede bu sorunun çözümü için gereken adımları atacağız” diyerek Suriye’ye operasyon sinyali vermişti. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, katıldığı bir televizyon programında Erdoğan’ın sözlerini yorumladı.
 
GÖRÜŞMELER OLACAK
 
YARAR, “Cumhurbaşkanımız ‘bölgedeki güçler’ diyor. Kimi kastediyor; bir taraftan Rusya’yı, bir taraftan ABD’yi, bir taraftan da İran’ı kastediyor. Bir süre görüşmeleri göreceğiz. Ardından bu süre zarfında bölgede yığınaklanmaları göreceğiz. Ardından bölgede operasyon icra edilecektir. Bu sefer bir alanın temizliğinden çok terör örgütünün noktasal ikmal merkezlerine karşı bir saldırı olacağını düşünüyorum. Bu geçmişteki operasyonlardan farklı olacaktır” dedi.
 
>