Çıplak fotoğraf ısrarına 3 bin lira ceza!

Hostes yapma vaadiyle genç kızdan ısrarla, “Vücut kitle indeksini inceleyeceğim” deyip çıplak fotoğraflarını isteyen kişiye ‘cinsel taciz’ suçundan dava açıldı. 3 yıl hapsi istenen sanık 3 bin lira para cezasına çarptırıldı.

%C3%87%C4%B1plak+foto%C4%9Fraf+%C4%B1srar%C4%B1na+3+bin+lira+ceza%21;
ABONE OL
KABİN MEMURU YAPACAKTI
 
İSTANBUL’da yaşayan 21 yaşındaki B.E. isimli genç kız, 2018 yılında özel bir üniversitenin Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü’nden mezun oldu. İş aramaya başlayan B.E. bir arkadaşı aracılığıyla tanıştığı U.Ç.’ye (26) kabin memuru olmak istediğini söyledi. Özel bir havayolu firmasında kabin memuru olarak çalıştığını söyleyen U.Ç. genç kıza iş başvurusu için iç çamaşırlı video ve fotoğraflarının olması gerektiğini, bunlarla vücut kitle indeksini belirleyeceklerini, bu şekilde kabin görevlisi olarak çalışmaya uygun olup olmadığının değerlendirileceğini söyledi. U.Ç. genç kızdan çıplak fotoğraf ve videoları göndermesini istedi. B.E.’nin bu talebini reddetmesi üzerine, defalarca kez genç kızı arayarak çıplak fotoğraflarını göndermesi için ikna etmeye çalıştı. Şahsın aramalarından rahatsız olan B.E. savcılığa başvurarak suç duyurusunda bulundu.
 
FOTOĞRAFLA OLUYOR MU?
 
ANADOLU Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından U.Ç. hakkında “cinsel taciz” suçundan 4.5 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Davanın karar duruşmasına müşteki B.E. ve sanık U.Ç. katıldı. Mahkeme hakimi sanığa, “Bir insanın fotoğrafıyla gerçekten vücut kitle indeksi ölçülür mü?” diyerek müştekiden çıplak fotoğraf isteyip istemediğini sordu. Sanık ise, “İç çamaşırlı fotoğraflarını istedim. Fotoğrafa bakıp kilo ve boyunu değerlendirecektim. Ben sadece kendi göz kararımla kendisine yardımcı olmak istedim” diyerek kendini savundu. “Hangi havayolu şirketinde çalışıyorsun?” sorusuna ise, “Ben eczacı kalfasıyım, havayolu şirketinde çalışmıyorum” diye cevap verdi. U.Ç. son sözünde, “Yanlış anlaşıldım, özür diliyorum” diyerek beraatini istedi. Mahkeme, 3 yıla kadar hapsi istenen sanık U.Ç.’yi “cinsel taciz” suçundan 3 bin lira para cezasına çarptırdı.
 
>