Çin’de gökyüzü kıpkırmızı oldu! Dehşete düşüren görüntüler

Çin’in Zhejiang eyaletindeki yer alan Zhoushan şehrinde gökyüzü daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde kırmızıya döndü. Tedirgin eden görüntüler sonrası uzmanlardan konuyla ilgili tahminler geldi.

%C3%87in%E2%80%99de+g%C3%B6ky%C3%BCz%C3%BC+k%C4%B1pk%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1+oldu%21;+Deh%C5%9Fete+d%C3%BC%C5%9F%C3%BCren+g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCler
ABONE OL

Çin’de Zhoushan şehrinde gökyüzünün tamamen kırmızı olduğu anlara ait görüntüler sosyal medyada bir anda yayıldı. Görüntüleri görenler gerçek olduğuna inanamazken, büyük bir korku yaşandı. Güneş kızılından çok daha farklı bir kırmızıya bürünen gökyüzü, çeşitli söylentileri de beraberinde getirdi.

‘IŞIĞIN YANSIMASI OLABİLİR’

Bunun üzerine uzmanlar konuyla ilgili açıklama yaptı. Global Times, Zhoushan Meteoroloji Bürosu personeline dayandırdığı haberinde bu durumun ışığın yansımasına neden olduğu bilgisini kullanıcıları ile paylaştı. Aynı habere göre, Zhoushan Meteoroloji Bürosu personeli, Zhoushan'da havanın sisli ve bulutlu olduğunu ve kırmızı gökyüzünün düşük seviyeli bulutlardan gelen ışığın yansımasından kaynaklanmış olabileceğini açıkladı.