Cephede evlenmişlerdi! 3 gün sonra dul kaldı

Ülkelerini korumak için mücadele eden Ukraynalı Valeria Karpylenko ve Andriy Kozatsky, cephede başlayan aşklarını doğaçlama bir düğünle taçlandırdı. Savaşın ortasındaki aşıkların yolu, Andriy’in Rus birlikleri tarafından öldürülmesiyle 3 günde ayrıldı.

Cephede+evlenmi%C5%9Flerdi%21;+3+g%C3%BCn+sonra+dul+kald%C4%B1
ABONE OL

Rusya saldırısı altındaki Ukrayna’dan yürek burkan hikayeler geliyor. Bu hikayelerden birinin kahramanları Valeria Karpylenko ve Andriy Kozatsky. Mariupol şehrinin savunmasına katılan Valeria ve Andriy, cephede tanışıp birbirlerine aşık oldu. Andriy, altın renkli folyodan alyans yaparak Valeria’ya evlenme teklif etti. Mariupol’deki çelik fabrikasında kuşatma altında kalan çift, arkadaşlarının şahitliğinde doğaçlama bir yasal düğün töreniyle evlendi.

Valeria, kocasına, 82 gün boyunca direndiği yeraltı sığınağından kaçacağına söz verdi. Andriy ise en zoru çatışmalardan birinde Rus birlikleri tarafından vuruldu. Çiftin mutluluğu, Andriy’in  ölmesiyle 3 günde acı bir hikayeye dönüştü.

Çift, folyodan yaptıkları yüzüklerle belki de dünyanın en anlamlı alyansını parmaklarına takmıştı.

Kocasına notyazan Valeria, “Üç gündür yasal kocamsın ve sonsuza dek aşkımsın” ifadelerini kullandı.

Valeria, “Ona sığınaktan çıkacağıma söz verdim, o da bana hayatta kalacağına söz verdi. Ruhu dışarı çıktı ve ben hala buradayım” dedi.