CEO avcısı sapık kadın bu sefer de Apple CEO'suna taktı!

Apple CEO'su Tim Cook'a 'takıntılı' olan 45 yaşındaki Virginia'lı kadın, muhtemelen silahlı olsa da Porsche'sini onu aramak için Palo Alto'ya sürdükten sonra polis tarafından durduruldu.

CEO+avc%C4%B1s%C4%B1+sap%C4%B1k+kad%C4%B1n+bu+sefer+de+Apple+CEO%E2%80%99suna+takt%C4%B1%21;
ABONE OL
Mahkeme belgelerine göre Julia Lee Choi, Ekim 2020'den beri Apple CEO'su Tim Cook'u takip ediyor.
 
Virginia'dan Choi, ikiz çocuklarının babasının Tim Cook olduğunu iddia etti, sosyal medyada onu etiketleyip tehdit etti ve evine geldi.
 
Cook'a yaklaşık 200 kez e-posta gönderdi, bazı e-postalarında dolu tabanca gibi görünenlerin fotoğrafları da vardı.
 
Pazartesi günü, Santa Clara County Yüksek Mahkemesi, Cook ve tüm Apple çalışanları adına Choi'ye karşı bir yasaklama emri çıkardı.
 
29 Mart'ta bir mahkeme duruşması planlandı. Virginia'lı bir kadın, kendisine yüzlerce e-posta gönderdiği tespit edildikten sonra, Apple CEO'su Tim Cook'un evinden en az 200 metre uzakta durmasına karar verildi ve yasaklandı.
 
McLean'dan 45 yaşındaki Julia Lee Choi, Cadılar Bayramı 2020'de Cook hakkında tweet atmaya başladı ve ona kocası ve 'yatak erkeğim' diyen 18 mesaj attı.
 
Cook'un avukatları, yasaklama emri dilekçelerinde, 3 Kasım 2020'de kendisine bir mühimmat paketinin fotoğrafını e-postayla gönderdiğini belirtiyor: ertesi gün şöyle yazdı: 'Uyardım ve beni öldürmeye çalışmayı bırakmanızı söyledim. Noel'e gitmek yerine bunu satın almamı sağladın. Seni unutmayı ASLA affetmeyeceğim.' Choi ayrıca, bazıları yasaklama emri başvurusunda 'son derece saldırgan' olarak tanımlanan sahte şirketleri kaydetmeye başladı.
 
Geçici kısıtlama emri, herhangi bir Apple çalışanından veya Apple'a ait herhangi bir binadan uzak durmasını gerektiriyor.
 
Belgede, "Davalının Apple'ın yönetim ekibi, Apple'ın CEO'su ve Apple'ın Kurumsal ve Güvenlik ekipleriyle doğrudan teması da dahil olmak üzere düzensiz, tehditkâr ve tuhaf davranışları göz önüne alındığında, tüm Apple çalışanları bu yasaklama emriyle korunmalıdır" deniyor.