Büyükelçilik personeli pantolonsuz yakalandı

B%C3%BCy%C3%BCkel%C3%A7ilik+personeli+pantolonsuz+yakaland%C4%B1
ABONE OL

Almanya'daki Nijerya Büyükelçiliği, pasaportunu yenilemeden önce bir kadından cinsel ilişki talep ettiği iddia edilen üst düzey bir güvenlik görevlisini görevden aldı.

Günlerdir Almanya ve Nijerya’da viral haline gelen videoda, "Bay Martin" olarak tanımlanan yetkili, pasaportunu kendisine vermeden önce isimsiz kadında kendisiyle seks yapmasını istiyor. Ardından bir otel odasında pantolonunu çıkarırken yakalandı.

Kameranın arkasındaki ses, Bay Martin'i resmi görevini yerine getirmesi karşılığında geçmişte yaşadığı pek çok benzer cinsel ilişkiyle suçladı.

Videonun ortaya çıkmasından birkaç saat sonra, elçilik, güvenlik biriminde yerel personel olarak çalışan yetkilinin işini derhal askıya alındığını duyurdu.

Büyükelçilik, "yasal nedenlerle" adını vermediği yetkilinin cinsel istismar ve"resmi hizmetler karşılığında diğer ciddi suç faaliyetleri ile suçlanacağını açıkladı

Nijerya’nın Almanya Büyükelçisi Yusuf Tuggar, büyükelçiliğin bu konuyla ilgili soruşturma başlattığını, hiçbir suistimale göz yumulmayacağını söyledi.

>