Büşra hemşireyi tehdit eden Süleyman Kaan Altınok gözaltına alındı

B%C3%BC%C5%9Fra+hem%C5%9Fireyi+tehdit+eden+S%C3%BCleyman+Kaan+Alt%C4%B1nok+g%C3%B6zalt%C4%B1na+al%C4%B1nd%C4%B1
ABONE OL

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Büşra hemşireye hakaret ve tehditte bulunan Süleyman Kaan Altınok'un Antalya'da gözaltına alındığını açıkladı.

Ankara Şehir Hastanesi'nde görevli Büşra hemşire, önceki gün Twitter'da, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı etiketleyerek, "Başkanım bana bir tabak aşure gönderebilir misiniz, teşekkür ederim" dedi.
 
Başkan Yavaş, "Sevgili kızım Büşra, senin nezdinde Şehir Hastanesi'nde çalışan tüm sağlık personelimiz için aşurelerimiz yola çıkıyor. Afiyetle yiyin, iyi ki varsınız" ifadeleriyle Büşra hemşireye cevap verirken, hazırlanan aşureler de Ankara Şehir Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarına gönderildi.
 
TEPKİ TOPLADI
 
Twitter'da S. Kaan Altınok isimli bir kullanıcı, Yavaş'ın açıklamasını paylaşarak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Büşra hemşirenin iş feshini sonlandırmasını istedi. Kullanıcının bu paylaşımı sosyal medyada tepki toplarken, Büşra hemşire ise hesabını silmek zorunda kaldı.
 
GÖZALTINA ALINDI
 
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Büşra hemşireye hakaret ve tehditte bulunan Süleyman Kaan Altınok’un gözaltına alındığını duyurdu.
 
EGM’nin açıklamasında “Sosyal medyada bir hemşireye karşı hakaret ve tehditte bulunan @SKaanaltnok1 rumuzlu hesabın yöneticisi Süleyman Kaan Altınok isimli şahıs, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce gözaltına alınmış olup hakkında adli işlem başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.
 
KOCA'DAN BÜŞRA HEMŞİREYE DESTEK
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Büşra kızımızla telefonda görüştüm. Sağlık çalışanlarımızın ve tüm kadınların haklarının sonuna kadar yanında olduğumuzu herkes bilsin. Aşure bizim birlik, paylaşma ve dayanışma sembolümüzdür. Bu geleneği yaşatan herkese sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullanmıştı.
 
MANSUR YAVAŞ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU
 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisinden aşure istediği için sosyal medya kullanıcısı tarafından tehdit edilen 'Büşra hemşire'ye destek veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın mesajını Twitter'dan paylaşarak, "Sayın Bakanım hassasiyetiniz için çok teşekkürler. İyi niyetle bizden talepte bulunan kızımız Büşra'ya hakaret eden kişiler hakkında hem şahsım hem de Büşra adına Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk" ifadelerini kullanmıştı.
 
>