Bursa'da uçak evlerin arasına düştü! Facia yaşandı!

Bursa’da tek motorlu sivil eğitim uçağının sokağa düşmesi sonucu korkunç anlar yaşandı. Uçaktaki pilotlar Furkan Otkum ve Murat Avşar hayatını kaybederken, 2 ev ve bazı araçların hasar gördüğü belirtildi. Uçağın, teknik nedenlerden dolayı düştüğü düşünülüyor.

Bursa%E2%80%99da+u%C3%A7ak+evlerin+aras%C4%B1na+d%C3%BC%C5%9Ft%C3%BC%21;+Facia+ya%C5%9Fand%C4%B1%21;
ABONE OL

Korkunç kaza, saat 15.00 sıralarında merkez Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi Sarıgül Sokak’ta meydana geldi. Yunuseli Havaalimanı yakınında bulunan bölgeye tek motorlu uçak düştü. Evlerin arasına düşen uçak alev aldı. Sokakta bulunan araçlar yanmaya başladı. Yangın nedeniyle zaman zaman patlamalar meydana geldi. Mahallede yaşayanlar ise panik yaşadı. İhbarla bölgeye çok sayıda itfaiye, polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına alırken, uçaktaki Furkan Otkum ve Murat Avşar'ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

"TEKNİK SEBEPLERLE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ"

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa'da merkez Osmangazi ilçesi'nde Yunuseli Havaalanı'na yakın bir bölgede tek motorlu uçağın düşmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "2 ev ve araçlar zarar gördü. 2 pilot hayatını kaybetti. Teknik sebeplerle olduğunu düşünmekteyiz. Bu sivil eğitim uçağı. Pilotlarımız vefat etti. Mahallede yaralanan yok. Sadece 2 ev ve araçlarda hasar oluştu. Başımız sağ olsun” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Geçmiş olsun. İçinde 2 kişinin olduğu 'ultralight' tipi bir uçak. Mahallede yaralanan veya hayatını kaybeden yok. Patlamayla beraber araçlar yanmaya başlamış. Bunlar da park halindeki araçlarmış. Kısa bir zaman içerisinde detaylar ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

 

Pilot Furkan Otkum

UÇAK EĞİTİM SIRASINDA DÜŞMÜŞ

Pilot Furkan Otkum’un özel bir havacılık şirketinde pilot olarak çalıştığı ve eğitim programları kapsamında pilot olmak isteyenlere eğitim verdiği öğrenildi. Ayrıca Otkum’un farklı zamanlarda kullandığı uçak kullanma görsellerini de sosyal medyada paylaştığı görüldü. Murat Avşa'nın ise uçuş eğitimi aldığı öğrenildi. 

 

Düşen uçak.

Kaynak: DHA-İHA