Bunun adı mucize

Bunun+ad%C4%B1+mucize
ABONE OL

Trafik kazası sonucu beyin sapı ölümü gerçekleşen ve organları alınmak üzere olan 18 yaşındaki genç, ameliyata saatler kala kendi kendine nefes almaya başladı. yaşanan mucize, doktorları bile şaşkına çevirdi.

İngiltere Staffordshire’da yaşayan Hollandalı Lewis Roberts’a minibüs çarptı. Ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırılan 18 yaşındaki gencin kazadan 4 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine Lewis’in ailesi, 2 hafta sonra gencin organlarını bağışlama kararı aldı. Ancak tıp dünyasında çok nadir görülen bir olay gerçekleşti. Ameliyata az bir zaman kala Lewis, kendi kendine nefes alabilmeye başladı. Fişinin çekilmesinden son anda kurtulan gencin ailesi büyük bir sevinç yaşadı. 
 
Aile, yaptıkları açıklamada, “Lewis ameliyatından sadece saatler önce, kendi kendine nefes almaya başladı. Bu bir mucizeydi. Her ailenin isteyebileceği bir mucize. O artık, ağrı testlerine tepki vermeye, uzuvlarını kendi başına hareket ettirmeye ve ayrıca başını bir yandan diğer yana çevirmeye, göz kırpmaya ve ağzını hareket ettirmeye başladı” ifadelerini kullandı. 
>