Bu markadan bilgisayar aldıysanız patlayabilir! Firma, bilgisayarları geri çağırdı!

Asus markasından aldığınız yeni dizüstü bilgisayarınızı acilen iade edin. Eğer etmezseniz büyük duman ve yangın tehlikesi riskiyle karşı karşıya kalabileceğiniz konusunda sizi uyarıyor.

Bu+markadan+bilgisayar+ald%C4%B1ysan%C4%B1z+patlayabilir%21;+Firma,+bilgisayarlar%C4%B1+geri+%C3%A7a%C4%9F%C4%B1rd%C4%B1%21;
ABONE OL
PC üreticisi Asus, kullanıcıların bilgisayarlarının eridiğini veya yandığını bildirmesinin ardından Z690 Hero anakarta sahip 2021 makinelerini acilen geri çağırdı. Geçen yıl çıkan modellerden yeni bir Asus PC satın aldıysanız, dizüstü bilgisayar kullanıcıları cihazlarından büyük elektrik yangınları, duman ve eriyen parçalar geldiğini bildirdikten sonra büyük bir yangın tehlikesiyle karşı karşıya olabilirsiniz. Bilgisayar devi, tehlikeli bir tasarım hatası nedeniyle Asus Z690 Hero anakartını kullanan tüm makinelerini acilen geri çağırdı.
 
Bazı makinelerin, bileşenlerin arızalanmasına ve yangına neden olmasına yetecek kadar ısı üreten, kapasitörler olarak bilinen geriye doğru monte edilmiş küçük parçalara sahip olduğu iddia ediliyor.
 
2021 makinelerinin sahipleri, MA, MB veya MC ile başlayıp başlamadığını görmek için dizüstü bilgisayar seri numaralarını acilen kontrol etmeli ve varsa Asus'a iade etmelidir. Asus, 2021 birimlerini etkileyen sorunu 90MB18EO-MVAAYO parça numarasıyla doğruladı ve hatalı ürünleri ücretsiz değiştirme sözü verdi.
 
Şirket yaptığı açıklamada, "Yakın zamanda ROG Maximus Z690 Hero anakartla ilgili olay raporları aldık" dedi.
 
Ardından şunları ekledi, "Devam eden araştırmamızda, üretim hatlarından birinden kaynaklanan, üretim hattında hata ayıklama hata kodu 53'e, posta olmamasına veya anakart bileşenlerinde hasara neden olabilecek potansiyel bir ters bellek kapasitörü sorununu ön olarak belirledik."
 
>