Boris Johnson ve hükümetinden kötü kokular gelmeye başladı

İngiltere’de on iki milletvekili, sadece iki yılda kazanacakları 1 milyon TL’lik maaşlara ek olarak 46 milyon TL’lik ekstra para aldılar.

Boris+Johnson+ve+h%C3%BCk%C3%BCmetinden+k%C3%B6t%C3%BC+kokular+gelmeye+ba%C5%9Flad%C4%B1
ABONE OL
The Sun, meclisin en çok kazanan on iki milletvekilinin ek gelirlerini araştırdı ve yayınladı.
 
Owen Paterson skandalının ardından milletvekillerinin ekstra kazançları konusundaki tartışma patlak verdiğinde, Boris Johnson’ın tutumu çok eleştirilmişti. Milletvekillerinin, eski Kabine bakanını kurtarma çabalarını eleştirmesi üzerine Başbakan İskoçya sınırına kaçtı!
 
Owen Paterson skandalı sonrasında başlatılan acil durum oturumunu atlattıktan sonra Boris, milletvekilleri tarafından “koş, Boris, koş” çığlıklarıyla vahşice alay edildi.
 
The Sun, ikinci işlerle ilgili öfkenin ortasında, 12 milletvekilinin sadece iki yılda 46 milyon TL fazla kazanç elde ettiğini açıkladı.
 
En çok kazanan Sir Geoffrey Cox bir hukuk firmasıyla yılda 5,2 milyon TL kazanırken, Sağlık Bakanı Sajid Javid kısa bir seminer için 4,8 milyon TL komisyon aldı.
 
Eski Başbakan Theresa May, Başbakanlıktan ayrıldığından beri yemek sonrası konuşmalarından 10 milyon TL kazandı.
 
Öfkeli İşçi Partisi lideri Sir Keir Starmer, Başbakan'ın partisinden "lağımlardan pis bir koku geldiğini" söyledi. Ve ekledi: "Yeter artık. Demokrasimizi yerle bir ederken biz buna seyirci kalmayacağız” dedi.
 
>