Borcunu ödemek için evini satarken piyangoyu kazandı

Hindistan'da borçlarını ödemek için evini satmaya hazırlanan Muhammed Bava'ya anlaşmadan sadece birkaç saat önce piyangonun kendisine çıktığı haberini aldı. Bava 10 milyon rupi (yaklaşık 2 milyon 250 bin TL) değerindeki piyangonun ardından evini satmaktan vazgeçti.

Borcunu+%C3%B6demek+i%C3%A7in+evini+satarken+piyangoyu+kazand%C4%B1+
ABONE OL

Hindistan’da Kerala'nın Kasargod bölgesinde yaşayan ve müteahhitlik yapan Muhammed Bava adlı adamın işleri son yıllarda koronavirüs pandemisinin etkisi ile birlikte iyice kötüleşti. Bava iş bulmakta da zorlanınca kredi çekerek ailesini geçindirmeye çalıştı. Borçlar 5 milyon rupiye (yaklaşık 1 milyon 125 bin TL) yaklaştı.

SATIŞA SAATLER KALA ÖĞRENDİ

Independent Türkçe'nin haberine göre, aile gelir kaynağı bulamayınca evlerini satma kararı verdi. Bir alıcıyla görüşen Bava, 5 gün önce yerel saatle 17.30'da satışı gerçekleştirmek ve parayı almak için anlaştı. Ancak 15.30'da arkadaşı Ganeş, piyango sonuçlarını WhatsApp'tan yollayıp aradı ve 'Kurtuldun' dedi.

Borçları sebebiyle neredeyse bir yıldır piyango oynayan talihli, sonuçları kontrol edince 10 milyon rupi kazandığını öğrendi.