Bomba iddia! Putin yetkilerini devrediyor!

Rus lider Vladimir Putin’in hastalığı nedeniyle ameliyat olacağı ve yetkilerini yakın danışmanı Nikolai Patrushev’e geçici süreliğine devredeceği öne sürüldü.

Bomba+iddia%21;+Putin+yetkilerini+devrediyor%21;
ABONE OL

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ağır bir hastalıkla mücadele ettiği uzun süredir konuşuluyor. Putin’in, kanser, Parkinson veya Alzheimer olduğu iddia ediliyor. Bu konuyla Kremlin’den ise Putin’in sağlığının ‘mükemmel’ olduğuna dair bir açıklama gelmişti. Ancak Rusya Devlet Başkanı’yla ilgili çok önemli bir iddia daha öne sürüldü.

AMELİYAT OLACAK

Putin’in kanser hastalığı nedeniyle bıçak altına yatmaya hazırlandığı, bu nedenle yetkilerini yakın bir danışmanına geçici bir süreliğine devretmeyi planladığı belirtildi. Putin’in yetkilerini alacak kişi ise yakın yardımcısı Nikolai Patrushev.

BİRKAÇ GÜN İÇİNDE

Patrushev daha önce Federal Güvenlik Servisi şefiydi ve şimdi Rusya'nın güvenlik konseyi sekreteri olarak görev yapıyor. Birkaç gün içinde, Putin'in "iktidar sistemindeki neredeyse tek gerçek sırdaşı ve dost" olarak gördüğü Patrushev’e yetkilerini devretmesi bekleniyor.