'Bitcoin'in asıl yaratıcısı benim' dedi, mahkemeden para aldı!

“Ben Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto'yum ve bunu 'kanıtlamak' için 70 milyon sterlin tazminat ödemekten mutluluk duyuyorum,” diyor Craig Wright. Bitcoin'in yaratıcısı olduğunu iddia eden Avustralyalı bir bilim insanı, ölen iş ortağının ailesine 70 milyon sterlin tazminat ödemenin ardından rahatladığını,” söyledi.

%E2%80%99Bitcoin%E2%80%99in+as%C4%B1l+yarat%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1+benim%E2%80%99+dedi,+mahkemeden+para+ald%C4%B1%21;
ABONE OL
51 yaşındaki Craig Wright, kripto para birimini, Satoshi Nakamoto takma adı altında yarattığını söylüyor ve şimdi bir mahkeme davasının doğruyu söylediğini kanıtlaması konusunda ısrar ediyor. Craig Wright, jürinin kararının BitcoinCredit'in yaratıcısı olduğunu kanıtladığını söyledi.
 
Çünkü Miami, Florida'daki jüri, Brisbane'li bilgisayar dehasının David Kleiman'ın ailesine yaklaşık 53 milyar Euro değerinde olduğu iddia edilen 1,1 milyon Bitcoin'inin yarısını borçlu olmadığına karar verdi.
 
Kleiman'ın akrabaları, çiftin yakın arkadaş olduğu ve bir ortaklık yoluyla Bitcoin'i birlikte yarattığı konusunda ısrar ediyor.
 
Bunun yerine jüri, Wright ve Kleiman arasındaki W&K Info Defence Research adlı bir ortak girişime fikri mülkiyet haklarında 100 milyon dolar ödül verdi ve 2013 yılında 46 yaşında öldü.
 
 
Ödül, Kleiman'ın avukatlarının duruşmada istediklerinin çok küçük bir parçasıydı.
 
Wright'ın avukatı Andres Rivero, "Bu bizim tarafımız için muazzam bir zaferdi" dedi.
 
Wright, "Hayatımda hiç bu kadar rahatlamış olmamıştım" dedi.
 
Aspergers sendromuna sahip olan ve günde yalnızca dört saat uyuduğu bildirilen bilgisayar bilimcisi, Bitcoin'i kendi başına yarattığını söylüyor, bu iddia, daha geniş kripto topluluğunda şüphe uyandıran bir iddia.
 
Kendini aklanmış hissettiğini ve jürinin kararının onun “Nakamoto olduğunu kanıtladığını” söyledi, ilk kez 2016'da öne sürdüğü bir iddia. "Jüri açıkça benim öyle olduğumu anladı çünkü aksi halde ödül olmazdı ve ben de öyleyim" dedi.
 
Bununla birlikte, Kleimans avukatı Devin Freedman, kararı “yenilikçi ve dönüştürücü kripto para birimi ve blok zinciri endüstrisinde tarihi bir emsal” olarak nitelendirerek kararı övdü.
 
"Yıllar önce Craig Wright, Kleiman ailesine kendisinin ve Dave Kleiman'ın devrim niteliğinde Bitcoin tabanlı fikri mülkiyet geliştirdiğini söyledi. 
 
"Bu itiraflara rağmen, Wright, Kleimans'a Dave'in yaratılmasına yardım ettiği şeyden adil payını vermeyi reddetti."
 
Tüm Bitcoin işlemleri halka açıktır ve para biriminin servetinin gizemli yaratıcısı, kuruluşundan bu yana dokunulmadan kalmıştır.
 
 
Kripto topluluğu üyeleri, Wright'a, sahibi olduğunu kanıtlamak için bazı paraları başka bir hesaba taşıması çağrısında bulundu.
 
Wright ve avukatları, sahipliğini kanıtlayacağı ve Bitcoin servetinin bir kısmını hayır kurumlarına bağışlayacağı konusunda ısrar etti.
 
Miami'deki federal mahkemede görülen dava, jürinin kripto para birimlerinin karmaşık işleyişine ve Bitcoin'in karanlık kökenlerine ilişkin açıklamaları dinlemesiyle son derece teknikti.
 
Jüri üyeleri, avukatlara hem kriptonun nasıl çalıştığı hem de iki adam arasındaki iş ilişkisi hakkında art arda sorular sorarak tam bir hafta boyunca müzakere etti.
 
>