Bir siyahi daha dövülerek öldürüldü

Bir+siyahi+daha+d%C3%B6v%C3%BClerek+%C3%B6ld%C3%BCr%C3%BCld%C3%BC
ABONE OL

Brezilya’da bir süpermarkette güvenlik görevlileri tarafından dövülen siyahi adam öldü.

Siyah bir adam, 19 Kasım gecesi Brezilya'nın Porto Alegre kentinde bir Carrefour süpermarketinde iki beyaz güvenlik görevilsi tarafından alıkonulup dövüldükten sonra öldü.

Şirket, 20 Kasım'da yaptığı açıklamada, "sıkı bir iç soruşturma" başlattığını ve sorumluların hukuken cezalandırılması için önlemler alınacağını söyleyerek ölümü doğruladı.

Sosyal ağlarda dolaşan videoda, iki güvenlik görevlisinin kurbanın hareketsiz haldeyken dahi yüzüne güçlü bir şekilde vurmaları dikkat çekiyor.

Mobil Acil Bakım Servisi'nden (Samu) bir ekip, dövüldükten sonra adamı hayata döndürmeye çalıştı. Ancak kısa bir süre sonra aynı süpermarkette öldü.

24 ve 30 yaşlarındaki iki saldırgan Rio Grande do Sul eyalet polisi tarafından gözaltına alındı. Saldırganlardan birisi askeri polis, diğeri ise süpermarket güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu.

Polise göre olay, kurban ile bir süpermarket işçisi arasında çıkan tartışmanın ardından başladı. Kurban, güvenlik görevlilerini arayan çalışanı tehdit etti.

Kavgaya dahil olan polis memurunun şirket ile geçici bir bağlantısı olmadığı ve çalışma saatleri dışında olduğu, ancak süpermarkette ne yaptığını açıklamadığı bildirildi.

Süpermarket ise olay anında görevli olan olan güvenliği işten çıkaracağını söyledi.

Sosyal ağlarda öfke dalgasına neden olan cinayet, toplumda hala var olan ırkçılığı yansıtmayı amaçlayan ve 20 Kasım'da kutlanan Ulusal Siyahi Farkındalık Günü'nün arifesinde yaşandı

 

Kaynak: ABC GÜNDEM

>