BİP özellikleri neler, BİP? ücretli mi? BİP nasıl indirilir?

B%C4%B0P+%C3%B6zellikleri+neler,+B%C4%B0P?+%C3%BCcretli+mi?+B%C4%B0P+nas%C4%B1l+indirilir?
ABONE OL

Türk mühendislerinin geliştirdiği her şeyiyle Türkiye’nin uygulaması BiP, iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, tüm operatör abonelerinin kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

 
Türk mühendislerinin geliştirdiği her şeyiyle Türkiye’nin uygulaması BiP son 24 saatte 1 milyon 124 bin yeni kullanıcı kazandı.
 
BİP Özellikleri Nelerdir?
 
-Kaybolan mesaj
-Caps yaratma
-Herkesle iletişim kurabilme
-Grup Mesajlaşma
-Konum Paylaşma
-Oyunlar
-Para transferi
 
Ayrıca, çeviri özelliği ise anlık mesajlaşma sırasında 106 farklı dilde sohbet etmeyi sağlıyor. Keşfet bölümünde yer alan çeşitli kanallar ile kullanıcılarına bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunan BiP, Sağlık Bakanlığı ile iş birliği yaparak Koronavirüs Bilgilendirme ve Danışma Kanalı da açtı.
 
BİP nasıl indirilir?
 
BİP; App Store, Google Play, ve Huawei AppGallery üzerinden ücretsiz indirilebilmektedir.
 
BİP ücretli mi?
 
Turkcell aboneleri için;
 
-Mesaj, fotoğraf, video, ses kaydı göndermeleri kotalarından düşmemektedir. Ancak diğer paylaşımları paketleri varsa İnternet paketlerinden, yoksa normal mobil İnternet tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir.
 
-BiP uygulaması hız kısıtlı İnternet paketleriyle birlikte alınabilir. BiP ile beraber alınan hız kısıtlı İnternet paketi bittiğinde, İnternet erişim hızı ile birlikte BiP kullanım hızı da 96 kbps'a indirilmektedir.
 
Diğer operatör abonelerinin BiP kullanımları varsa İnternet paketlerinden, yoksa normal mobil İnternet tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir.
 
Turkcell ve diğer operatör aboneleri için;
 
-Uygulama içerisinden gerçekleşen aramalar, varsa ses paketlerinden yoksa operatörün normal ses tarifesi üzerinden gerçekleşmektedir.
 
-Uygulama, mobil şebeke üzerinden erişimin yanında bulundukları ortamdaki kablosuz İnternet bağlantısı üzerinden de kullanılabilir. Bu durumda uygulamaya erişim için gerçekleştirilen deneme kullanımı Turkcell tarafından ücretlendirilmeyeceği için söz konusu deneme kullanımından Turkcell sorumlu değildir.
>