Bilim insanları açıkladı! İnsanlar uzaylı olabilir!

İnsan DNA’sında bulunan kimyasal yapı taşlarının milyarlarca yıl önce Dünya’ya çarpan bir gök taşında da tespit edildiğini belirten bilim insanları, şu ilginç sonuca vardı: İnsanlar aslında başka gezegenden gelmiş uzaylılar olabilir.

Bilim+insanlar%C4%B1+a%C3%A7%C4%B1klad%C4%B1%21;+%C4%B0nsanlar+uzayl%C4%B1+olabilir%21;
ABONE OL
1 / 6

Bilim insanları uzayla ilgili birçok gizemi çözmeye çalışırken, Dünya’ya milyonlarca yıl önce çarpan asteroitler üzerinden şaşırtan veriler elde edildi.

2 / 6

İnsan DNA’sında bulunan kimyasal yapı taşlarının, bu asteroitlerde de var olduğu tespit edildi. Bu da insanların aslında uzaylı olabileceği anlamına geliyor.

3 / 6

3 GÖKTAŞI İNCELENDİ

Murchison, Murray ve Tagish Lake adı verilen karbon bakımından zengin üç göktaşından alınan örnekler en iyi teknikler kullanılarak analiz edildi.

4 / 6

Japonya Hokkaido Üniversitesi'nden Prof Yasuhiro Oba, "Yaşamın temel yapı taşları olan nükleobazlar da dahil olmak üzere çok çeşitli organik malzemeler bulduk.” dedi.

5 / 6

“DÜNYA’DAKİ HAYAT BÖYLE BAŞLAMIŞ OLABİLİR”

Oba, “Bunlar, dört milyar yıl önce asteroitler, göktaşları, kuyruklu yıldızlar ve gezegenler arası toz parçacıkları üzerinde Dünya'ya gelmiş olabilir. Bu organiklerin akışının Dünya'daki yaşamın evriminde önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Bu, hayatın nasıl başladığına dair anlayışımızı genişleten çok heyecan verici bir keşif.” diye konuştu.

6 / 6

Çalışmayı yürüten bilim insanlarına göre, insanların ilk olarak uzaydan gelmiş olabileceği ve Dünya’da geliştiği tahmin edilse de net bulgular elbette yok.