Biden'a darbe yapmaya çalışan Steve Bannon yakalandı!

Steve Bannon, Kongre Suçlamalarına Karşı FBI'a Teslim Oldu. Donald Trump'ın eski danışmanlarından Steve Bannon, 6 Ocak'ta ABD Başkenti'ne yönelik saldırıyı soruşturmak üzere kurulan bir Meclis heyeti tarafından verilen mahkeme celbine uymadığı için göz altına alındı.

Biden%E2%80%99a+darbe+yapmaya+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fan+Steve+Bannon+yakaland%C4%B1%21;
ABONE OL
Steve Bannon, Başkentteki isyanını araştıran bir Meclis komitesinden gelen mahkeme celbine karşı çıktıktan sonra Kongre suçlamalarına saygısızlık üzerine teslim olmak için Washington DC'deki FBI ofisine geldi. Eski Beyaz Saray baş stratejistinin günün ilerleyen saatlerinde mahkemeye çıkması bekleniyor. 67 yaşındaki zanlı, geçen hafta iki suçlamayla suçlandı: biri kongre ifadesine katılmayı reddetmekle, diğeri de komitenin mahkeme celbine yanıt olarak belge sağlamayı reddetmekle.
 
Bannon, her iki suçlamadan da suçlu bulunursa iki yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Talk show sunucusu ve eski Başkan Donald Trump'ın eski Beyaz Saray danışmanı Steve Bannon, 6 Ocak'ta ABD'ye yönelik saldırılarla ilgili bir kongre mahkeme celbine uymayı reddetmekle suçlandıktan sonra federal yetkililere teslim olmak için FBI'ın Washington saha ofisine geldi. 
 
Washington, ABD, 15 Kasım 2021. Bannon, 6 Ocak isyanını soruşturmak için kurulan ABD Meclis Seçim Komitesi tarafından mahkemeye çağrılan bir avuç Cumhuriyetçi arasındaydı. Eski Beyaz Saray genelkurmay başkanı Mark Meadows da komiteden gelen bir mahkeme celbine uymadı.
 
Trump'ın davası, FBI'ın olayın 2020 seçim sonuçlarını devirmek için organize bir komplonun parçası olduğuna veya Trump ve ortaklarının böyle bir tatbikatta yer aldığına dair hiçbir kanıt bulamadığına işaret etti. Eski POTUS, 6 Ocak olaylarının bir isyan veya ayaklanma olduğu fikrini defalarca reddetti ve sürekli olarak hileli olarak nitelendirdiği 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazandığını iddia etti.
 
>