Berat Kandili'nde hangi ibadetler yapılır? Berat Kandili'nde edilecek dualar

Berat+Kandili%E2%80%99nde+hangi+ibadetler+yap%C4%B1l%C4%B1r?+Berat+Kandili%E2%80%99nde+edilecek+dualar
ABONE OL

Müslüman alemi için huzurlu bekleyiş sona erdi. Ramazanın müjdeleyicisi olarak kabul edilen Berat Kandili, 27 Mart Cumartesi günü idrak edilecek. Peki, Berat Kandili'nde hangi ibadetler yapılır?

Berat Kandili'nde ibadetle geçirmek önemlidir. Bu gece münasebetiyle, içimizdeki manevi duyguların sesine kulak vererek günahlarımıza tövbe etmeli, tüm Müslümanlar ve insanlık için Allah’a dua ve niyazda bulunmalıyız.
 
Berat Kandili'nde hangi ibadetler yapılmalıdır?
 
Berat Kandili, 27 Mart Cumartesi gecesi idrak edilecek. Berat Kandili’nde neler yapılır, nasıl ibadet edilir, Berat kandilinde yapılması gerekenler nelerdir gibi pek çok soruya yanıt aranmaya başladı.
 
Berat Kandili'nde bol bol dua etmek önemlidir. Bu geceyi ibadetle geçirmek, Müslüman alemi için büyük önem taşır.
 
Berat Kandili'nin en önemli yanı ise, bu gece boyunca 1 yıllık amel defterlerinin yazılacağı gece olmasıdır. Bu nedenlei Berat Kandili'nde tövbe etmek önemlidir.
 
Berat Kandili'nde yapılacak ibadetler ise şöyledir;
 
-Oruç tutmak
-Peygamber Efendimiz'e Salat ve Selamlar getirmek
-Tövbe ve istiğfar etmek
-Vakit namazları kılmak
-Nafile namazları kılmak
-Kur'an-ı Kerim okumak veya dinlemek
 
Berat Kandili'nde hangi dualar okunur?
 
"Bismillâhirrahmanirrahim. Eûzu bi-afvike min ikâbike ve eûzu bi-ridâke min sahatike ve eûzu bike minke celle vechuke lâ-uhsî senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsike."
 
Anlamı:
 
"Ya Rabbi, cezandan affına sığınırım, gazabından rızana sığınırım, senden sana sığınırım, Zatın yücedir, seni övmek için kelime bulamıyorum, Sen kendini övdüğün gibisin."
>