Bedeli ağır oldu!

Geçen salı günü tekerlekli sandalye ile Anıtkabir’i ziyaret eden Bülent Ersoy’a bir deniz subayı yağmurda ıslanmasın diye şemsiyesiyle eşlik etmişti. Sosyal medyadan yayılan görüntüler büyük tepkiye yol açarken, Milli Savunma Bakanlığı inceleme başlattı.

Bedeli+a%C4%9F%C4%B1r+oldu%21;
ABONE OL

 İnceleme sonucu Anıtkabir komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert ve takım komutanı görevlerinden alındı. Bakanlık, bir açıklamayla kararı kamuoyuna duyurdu. Hakkari-Yüksekova’ya gönderildiği ileri sürülen Sert’in çevresine çok üzgün olduğunu, tayini yapıldıktan sonra emekliye ayrılmayı düşündüğünü söylediği belirtildi.

Anıtkabir komutanının görevden alınmasıyla ilgili konuşan Bülent Ersoy, “Ben kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Adamdan böyle bir talebim olmadı. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm. Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Bunda benim ne gibi dahlim olabilir ki... Hem ne olacak, ne var ki bunda” dedi.

Komutanın başını yaktı

Türkiye Cumhuriyeti’nin üniformalı bir subayının Bülent Ersoy’a şemsiye tutmasına sosyal medyadan binlerce tepki mesajı yağmıştı. ŞOK, skandal görüntüleri dün manşetine taşımıştı.

>