'Babası komşum aşağıya o itti'

4 yaşındaki kızı Fatma Nur’u öldürmekle suçlanan annenin ifadesi olayı daha karmaşık hale getirdi: Çocuğu komşum A.Y. camdan aşağıya attı, ben atmadım. Fatma Nur’un babası da A.Y.’dir.

%E2%80%99Babas%C4%B1+kom%C5%9Fum+a%C5%9Fa%C4%9F%C4%B1ya+o+itti%E2%80%99
ABONE OL
PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRMÜŞ
 
RİZE Camiönü Mahallesi’nde 12 Kasım 2019’da meydana gelen olayda, 6 katlı apartmanın en üst katında oturan Emine-Medet H. çiftinin 4 yaşındaki kızları Fatma Nur pencereden düşüp öldü. Olayla ilgili yürütülen soruşturmada, Fatma Nur 6 aylıkken, 4 yaşında olan ağabeyi Harun’un da pencereden düşüp öldüğü, anne Emine H.’nin (35) psikolojik tedavi gördüğü belirlendi. Gözaltına alınan anne, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Emine H. hakkında ‘altsoya karşı çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 
HİÇBİR YAKINI KATILMADI
 
SANIK Emine H. hiçbir yakınının katılmadığı 8’inci duruşmada, “Fatma Nur’un babası aynı apartmanda oturan komşumuz A.Y.’dir. Olay günü A.Y. bizim eve geldi, kucağımdan çocuğu aldı ve camdan aşağıya attı. Korktuğum için bugüne kadar söyleyemedim. A.Y. beni seviyordu, bizim eve gelir giderdi. İlk çocuğum kendi camdan aşağıya düşerek öldü” dedi. Mahkeme heyeti, Emine H.’nin tutukluluk halinin devamına, akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu’ndan talep edilen raporun beklenmesine, ölen kız çocuğun babası olduğu iddia edilen A.Y.’nin zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.
 
>