Aydan Şener kimdir, kaç yaşında nereli, oynadığı dizi ve filmler?

Aydan+%C5%9Eener+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda+nereli,+oynad%C4%B1%C4%9F%C4%B1+dizi+ve+filmler?
ABONE OL

Star Tv'nin sevilen dizisi Menajerimi Ara'nın 28 Mart Pazar akşamı ekrana gelen yeni bölümüne sevilen oyuncu Aydan Şener konuk oyuncu olarak dahil oldu. Aydan Şener'in hayatı hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.

1998 yılında Türkiye güzeli seçilen Şener, kariyerinde zirve noktasını Çalıkuşu dizisinde canlandırdığı Feride karakteri ile yapmıştır.
 
Aydan Şener Kimdir?
 
Aydan Şener, 1 Mart 1963 yılında Kilis'te doğmuştur. Bir yaşındayken ailesi ile birlikte Bursa'ya yerleşti. Ortaokul ve lise eğitimini Bursa'da Bursa Lisesinde tamamladı. 1981 yılında Türkiye güzeli seçildi. Aynı yıl Miss World güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil etti. Kısa bir süre mankenlik yaptıktan sonra, 1983 yılında "Küçük Ağa" televizyon dizisi ile birlikte oyunculuk yaşamına başladı.
 
1986 yılında Kenan Kalav ile rol aldığı Çalıkuşu dizisi ile geniş çaplı bir üne kavuştu. Daha sonraki yıllarda tiyatro oyunculuğuna da başladı. 1988 yılında Ecem adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. 1991'de eşi Ayhan Akbin'den ayrıldı. Aydan Şener, Suzan Avcı'nın yeğenidir.
 
Menajerimi Ara son bölüm özeti
 
Kıraç’ın hastanede olduğu haberini alan Dicle, soluğu babasının yanında alırken Kıraç’ın ajansta olmayışı işleri karıştırır. Dicle ve Gülin, Kıraç’ın yokluğunda Aydan Şener’in oynayacağı filmde çıkan büyük krizle mücadele eder. Serdar Ortaç, büyük bir ilham krizine girerken, Çınar'ın ona yardımcı olmak için önerdiği yöntem ikisini şaşırtıcı bir yolculuğa çıkarır. Feris, Dicle ve Kıraç için Ceyda’yı karşısına alır. Bütün bunlar olurken Serkan, Feris için özel bir sürpriz hazırlar. Öte yandan Barış, babasıyla ilgili hiç beklemediği bilgiler öğrenir. Ceyda’nın yapacağı hamleler işlerin daha da karışmasına sebep olurken, Kıraç hiç beklemediği bir teklifle karşı karşıya kalır.
 
>