Artık WhatsApp'ta arkadaşlarınız sizin hakkınızda ne konuşuyor öğrenebileceksiniz!

Yeni bir WhatsApp özelliği, insanların sizin hakkınızda ne zaman konuştuğunu bilmenize yardımcı olabilir...

Art%C4%B1k+WhatsApp%E2%80%99ta+arkada%C5%9Flar%C4%B1n%C4%B1z+sizin+hakk%C4%B1n%C4%B1zda+ne+konu%C5%9Fuyor+%C3%B6%C4%9Frenebileceksiniz%21;
ABONE OL
Çoğumuz muhtemelen sayısız WhatsApp grubunun parçasıyız, bazıları önemli, bazıları ise pek değil. Bu WhatsApp sohbetlerinde insanların sizin hakkınızda neler söylediğini hiç merak ettiniz mi? WhatsApp görünüşe göre sizi döngüde tutabilecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şimdi, insanların arkanızdan neler söylediğini öğrenmek istiyorsanız, ne yazık ki özellikler konusunda henüz o seviyede değiliz.
 
Ancak teknoloji devleri Meta'nın üzerinde çalıştığı yeni WhatsApp özelliği de bir o kadar kullanışlı. İşte popüler mesajlaşma uygulamasındaki yeni özellik hakkında bilmeniz gerekenler.
 
İnsanların sizin hakkınızda konuştuğunu bilmenizi sağlayan yeni WhatsApp özelliği nedir? Yeni özellik, bir parçası olduğunuz sohbetlerde sizden ne zaman bahsedildiğini size bildirebilir.
 
Bunun yaptığı şey, bildirimleri daha kullanışlı ve yönetimi daha kolay hale getirmektir, çünkü gruplar içinde kimlerin sizden bahsettiği veya size yanıt verdiği konusunda daha iyi bir fikre sahip olacaksınız.
 
Önceden, biri size mesaj gönderdiğinde salt metin uyarısı alırdınız. Şimdi, kişinin profil fotoğrafı bildirimde görünecek. Bu küçük ayar, kullanıcılara kiminle veya onlar hakkında konuştuğuna dair hızlı bir güncelleme sağlar.
 
Bu değişiklik, bildirimleri biraz daha bilgilendirici hale getirmek için özel olarak tasarlanmış daha geniş bir yeni özelliğin parçası.
 
Özellik şu anda test aşamasında ve yalnızca iOS 15'teki beta test kullanıcılarına açıklandı. Android'de kullanılabilir olup olmayacağına dair henüz bir bilgi yok. WhatsApp, son aylarda zaten birkaç değişiklik yaptı. Aralık ayında, kullanıcıların sesli mesajları önizlemesine olanak tanıyan, çok istenen bir özelliği tanıttı. Ayrıca, tüm sohbetleriniz için kendi kendini yok etme zamanlayıcılarını başlatarak, kullanıcıların tüm metinleri belirli bir süre sonra otomatik olarak silmelerine olanak tanır.
 
Yeni profil fotoğrafı özelliğinin ve bildirimle ilgili diğer özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir onay yok, ancak yakında gerçekleşirse, 2022'de uygulamaya gelecek ilk değişiklik olabilir.
 
Tanıtılması muhtemel diğer bazı özellikler şunları içerir:
 
Belirli kişilerden 'son görülme' durumunu gizleme, kullanıcılar, kişilerindeki diğer tüm kişilerin 'son görülme' durumunu görmeye devam ederken, belirli kişilerden son görülen ayrıntılarını gizleyebilir
 
Yöneticilerin bir topluluk içinde 10 adede kadar grup oluşturabileceği ve aynı anda tüm gruplara mesaj gönderebileceği discord gruplarına ve kanallarına benzer olduğu söylenen WhatsApp Topluluğu özelliği
 
Mesaj tepkileri, Facebook ve Instagram'da bulunana benzer ve kullanıcının toplam altı emoji kullanarak bir mesaja tepki vermesine izin verir.
 
WhatsApp için Instagram makaraları, yeni özellik, insanların doğrudan mesajlaşma uygulamasından Instagram Makaralarını izlemesine izin verecek.
 
>