Arkadaşlarına poşet çay fırlattı! Tutanak tutuldu

Kocaeli Anadolu Lisesi'nde arkadaşlarına poşet çay fırlatan bir öğrenci ve arkadaşları hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taklit etmeleri nedeniyle tutanak tutuldu.

Arkada%C5%9Flar%C4%B1na+po%C5%9Fet+%C3%A7ay+f%C4%B1rlatt%C4%B1%21;+Tutanak+tutuldu
ABONE OL
Başiskele ilçesi Kocaeli Anadolu Lisesi’nde sınıf başkanı seçilen bir öğrenci, arkadaşlarına sınıfta poşet çay fırlattı. Görüntüler sosyal medyada sıkça paylaşıldı. Bunun üzerine harekete geçen okul idaresi, öğrencilere Cumhurbaşkanını taklit ve alay ettikleri gerekçesiyle tutanak tuttu.
 
'Alaylı tavır sergilediniz'
 
Durumu fark eden okul idaresi, öğrencilere tuttuğu tutanakta, “Bu davranışla Cumhurbaşkanımızı taklit ettiğiniz, bu davranışı yaparken alaylı bir tavır sergilediğiniz, bu eylemi arkadaşlarınızla daha önceden planladığınız yaptığınız açıklamadan tespit edilmiştir” ifadelerine yer verdi.
 
'Ceza değil uyarı verdik
 
Okul Müdürü Sabit Mehmet Limon ise, “Bu tutanak ceza anlamında değil. Çocuklara yaptığının yanlış olduğunu, herhangi bir disiplin cezası anlamına gelmediğini bu konularda dikkatli olmamaları konusunda velileri ve çocukları yazılı olarak uyardık” açıklamasında bulundu.
>