Ambulans gelene kadar 9 kere inme geçirdi!

COVID-19’un sağlık çalışanları üzerindeki baskısı artarken, İngiltere’de hastaneye sadece 10 dakika mesafedeki felç geçiren adam için ambulans gelemedi.

Ambulans+gelene+kadar+9+kere+inme+ge%C3%A7irdi%21;
ABONE OL
Nick Hounsfield, hokey oynarken inme geçirdiğinde henüz 48 yaşındaydı. Hokey maçına dahil olan bir pratisyen hekim hemen neler olduğunu anladı ve her saniyenin değerli olduğunu biliyordu. Ancak ambulans gelmedi.
 
Karısı onu hastaneye götürdüğünde, beynindeki kan pıhtısı daha da kötüleşti ve ardından sekiz felç daha geldi. Onun yeniden konuşmayı, okumayı ve yazmayı öğrenmesi gerekti.
 
İngiltere’de ambulansların ortalama gelme süresinin yaklaşık 54 dakika olduğu ve 18 dakikalık hedefin tehlikeli bir şekilde çok üzerinde olduğu ortaya çıktı.
 
NHS İngiltere tarafından yayınlanan veriler, Covid-19’un sağlık kaynaklarını, bitme noktasına kadar zorlamaya devam ederken, verilerin ilk toplandığı Nisan 2018'den bu yana genel olarak bekleme sürelerinin en kötü olduğunu gösteriyor.
 
Yedi dakika içinde yanıtlanması gereken en ciddi çağrılar için bile hedefler kaçırılıyor. Ambulans servisi artan talebe ayak uydurmak için mücadele ederken ve kış yaklaşırken Nick, kendisinin ki gibi duruma düşen diğer insanlar için çok önemli zamanların kaybedilmesinden korkuyor.
 
Şubat 2020'de Bristol'de yaşadığı deneyimini şöyle anlattı: “Gelmeyen bir ambulans bekliyorduk, bu yüzden karım ipleri eline aldı ve beni hastaneye götürmeye karar verdi. Ambulansı biraz bekledikten sonra çevredeki herkes bak, onu oraya götürelim, felç geçirmişse zaman çok önemli ama bunu yapmamızın dezavantajı, ambulansla gelmediğimiz için o kadar ciddiye alınmamamızdı,” dedi.
>