Almanya 8 milyon euroyla kaçan Yasemin'in peşinde

Almanya’da Türk asıllı Yasemin G., çalıştığı para dağıtım şirketinden 8 milyon euro (82 milyon TL) çalarak ortadan kayboldu. Alman polisi, her yerde Yasemin’i arıyor.

Almanya+8+milyon+euroyla+ka%C3%A7an+Yasemin%E2%80%99in+pe%C5%9Finde
ABONE OL
Almanya’nın Bremen kentinde yaşanan olay, tüm ülkede polisi alarma geçirdi. Para dağıtım şirketi Loomis’te çalışan Türk asıllı 28 yaşındaki Yasemin G., 21 Mayıs’ta hasta raporu alarak işe gitmedi. Şirkette müşterilerin sipariş ettiği paraların paketlenmesi ve güvenli nakliyesinden sorumlu olan Yasemin G.’den iş yerindekiler o günden sonra bir daha haber alamadı. Paketlenmiş 8 milyon euroluk banknotları ATM’lere takılacak para kasetlerine yerleştirmesi gereken kadının bunu yapmadığı anlaşıldı. 
 
ÇÖPLE KAMUFLE ETTİ 
 
Yasemin G.’nin şişkin poşetleri çöp kutusu görünümündeki bir rulo konteynere attığı, ek kamuflaj için çöple kapladığı, sonra da ganimetleri, çalıntı bir plaka yapıştırdığı kiralık bir minibüse doldurup kaçtığı ifade edildi. Bremen Bölge Mahkemesi, Gündoğan’la ilgili tutuklama kararı çıkartırken, suç ortağı olduğu belirtilen bir kişi yakalandı. Polis, 1 aydır yakalayamadığı Yasemin G.’nin bulunması için halka çağrıda bulundu ve ihbarların değerlendirileceği belirtildi. 
 
>