ALES sınavı kaç dakika sürecek?

ALES+s%C4%B1nav%C4%B1+ka%C3%A7+dakika+s%C3%BCrecek?
ABONE OL

21 Şubat Pazar günü 88 merkezde saat 10:15'de yapılacak olan ALES sınavının kaç dakika süreceği oldukça merak ediliyor. ALES sınavı hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.

Yeni tip kovid-19 salgınından dolayı ertelenen ALES sınavı, 21 Şubat Cumartesi günü yapılcak. Saat 10.15 de başlayacak sınavda maske dağıtımı da yapılacak.
 
ALES sınavı kaç dakika sürecek?
 
Koronavirüs nedeniyle ertelenen ALES sınavı yarın gerçekleşecek. Saat 10.15 de başlayacak sınav toplam 150 dakika sürecek.
 
SINAVDAN EN ERKEN KAÇTA ÇIKILABİLİR?
 
Sınav evrakı dağıtıldıktan sonra adayların, sınavın cevaplama süresinin ilk 110 dakikası tamamlanmadan ve sınavın son 15 dakikası içinde sınav salonunu terk etmeleri yasaktır. Sınav sırasında adayların, kısa bir süre için bile olsa (tuvalete gitmek dâhil) sınav salonundan çıkmaları yasaktır.
 
Bu durumdaki adaylara kesinlikle izin verilmeyecektir. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday bir daha sınav salonuna alınmayacak ve sınavın ilk 110 dakikası tamamlanıncaya kadar sınav binasında bekletilecektir. Yukarıda belirtilen süreler tamamlanmadan sınav binasından ayrılan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Bu süreler dışında sınavını tamamlayan adaylar, soru kitapçığı ve cevap kâğıdını, salon görevlilerine eksiksiz teslim ederek sınav salonundan ayrılabileceklerdir.
>