Akıl okuyan robot geliştirildi! Yüzde 96 biliyor

Çin'de fütüristik bir zihin okuma robotu tanıtıldı ve bilim adamları bunun insan beyin dalgalarını okumada %96 doğru olduğunu iddia ediyor.

Ak%C4%B1l+okuyan+robot+geli%C5%9Ftirildi%21;+Y%C3%BCzde+96+biliyor
ABONE OL
Yepyeni giyilebilir teknolojiyi test eden bilim adamları, gönüllülerin hiçbir şey söylemeden veya herhangi bir fiziksel hareket yapmadan, insanları anlayan bir robot yaptı!
 
Başlıkta, kullanıcının kolundaki bir eke gönderilen komutları yapmak için bir beyin dalgası dedektörü ve kol sensörleri kullanıyor.
 
Memnun araştırmacılar, robotun komutları neredeyse anında takip edebildiğini gösterdiğini ve bu işbirlikçi robotların teknolojik bir atılıma işaret edebileceği iddia ediliyor.
 
Bir kullanıcının beyin dalgalarını ve kas aktivitesini tarayan cihaz, China Three Gorges Üniversitesi'ndeki Akıllı Üretim İnovasyon Teknoloji Merkezi tarafından tasarlandı.
 
Akademik dergi China Mechanical Engineering'deki bulguları yansıtan proje lideri bilim adamı Dong Yuanfa, robotların bir endüstri yaratabileceği olasılıklarını yazdı.
 
Dong, robotunun gönüllüler tarafından bir ürünü dikkatlice bir araya getiren montaj hattı işçilerini de içeren yüzlerce saatlik eğitimden geçtiğini söyledi.
 
Bildirildiğine göre, başlığın zamanın %70'inde işçilerin komutlarını yerine getirdiği, ancak beyin mesajının okunması için çok yoğun bir şekilde konsantre olması için gönüllülere ihtiyaç duyulduğu bildirildi.
>