Adnan Bali kimdir, kaç yaşında, nereli, ne mezunu, aldığı görevler?

Adnan+Bali+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli,+ne+mezunu,+ald%C4%B1%C4%9F%C4%B1+g%C3%B6revler?
ABONE OL

Adnan Bali, 1 Nisan 2011 tarihinde İş Bankası Genel Müdürü olarak görev almaya başladı. Adnan Bali, döneminde İş Bankası aktif büyüklüğünü iki katına çıkarmayı başardı.

Adnan Bali, İş Bankası genel müdürü olarak görev almaktadır. 1 Nisan 2011 yılında göreve atanan Adnan Bali, hakkında çıkan istifa haberleri ise İş Bankası tarafından yalanlandı. Adnan Bali Kaç Yaşında? Adnan Bali Ne Mezunu? Adnan Bali Aldığı Görevler? gibi soruların cevapları haberimizde yer alıyor.
 
Adnan Bali Kimdir?
 
1962 Gaziantep İslahiye doğumlu 58 yaşındaki Adnan Bali, İş Bankası A.Ş.’nin 16. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Türk bankacıdır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu Bali, bankacılık sektöründe çeşitli kademelerde görev almıştır.
 
1986 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Adnan Bali, Fon Yönetimi Müdürlüğü’nde 1994 yılında Müdür Yardımcısı, 1997 yılında Grup Müdürü olarak görev yapmış, 1998 yılında ise Fon Yönetimi Müdürü olarak atanmıştır.
 
2002 yılında Şişli Şubesi, 2004 yılında Galata Şubesi Müdürü olan Adnan Bali, 30 Mayıs 2006 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı’na yükseltilmiştir.
 
5 yıl devam eden Genel Müdür Yardımcılığı görevinden sonra 2011 tarihinde Ersin Özince'nin yerine, Genel Müdür olarak atanmıştır. 
 
İş Bankası'nda 35. yılını tamamlayan Adnan Bali, göreve geldiğinde 138.4 milyar lira olan aktif büyüklüğü, 2020'nin eylül sonunda 364.3 milyar liraya ulaştırdı.
 
Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. ve Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın Adnan Bali aynı zamanda;
 
-Türkiye Bankalar Birliği ve Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi,
 
-Institute of International Finance (IIF), Institut International D’Etudes Bancaires (IIEB) Üyesi,
 
-Darüşşafaka Cemiyeti’nin ise Yüksek Danışma Kurulu Üyesi’dir.
 
Evli ve 3 çocuk babası olan Adnan Bali, İngilizce bilmektedir.
>