ABD'de istenmeyen bebeklerin bırakılabileceği kutular oluşturuldu!

ABD'nin New Mexico eyaletindeki Española şehri, genç bir annenin yeni doğan bebeğini çöp kutusuna attığı iddiasıyla annelerin istenmeyen çocuklarını güvenli bir şekilde terk etmelerini sağlamak için ilk bebek kutusunu kuruyor.

ABD%E2%80%99de+istenmeyen+bebeklerin+b%C4%B1rak%C4%B1labilece%C4%9Fi+kutular+olu%C5%9Fturuldu%21;
ABONE OL
Bir şehir, annelerin istenmeyen çocuklarını güvenli bir şekilde terk edebilmeleri için sokaklara bir bebek kutusu kuracağını duyurdu.
 
Yeni plan, 18 yaşındaki bir annenin yeni doğan bebeğini çöp kutusuna attığı iddiasıyla tutuklanmasından birkaç gün sonra ABD, New Mexico, Española'da başlatıldı.
 
Cihazın kurulumu yaklaşık 2 bin dolara mal olacak ve mart ayı başlarında çalışmaya başlayacak.
 
Española belediye başkanı Javier Sanchez yerel haberlere şunları söyledi, “Sonunda Española İtfaiye İstasyonuna ilk bebek kutumuzu kuracağımız noktaya geldik ve bundan heyecan duyuyoruz.”
 
Safe Haven bebek kutuları Amerika'nın çeşitli yerlerinde bulunmaktadır. Bunlar, esasen, içinde bir beşik, güvenlik kameraları ve annelerin alanı kullanıyorlarsa arayabilecekleri 24 saat yardım hattı içeren yalıtımlı güvenli bir kutudur.
 
İçerik oluşturucunun web sitesine göre, ilk kurulduğu 2016 yılından bu yana Safe Haven Bebek Kutularının içinde 13 bebek teslim edildi.
 
>