ABD rekor kırdı! Son 24 saatte 1 milyon pozitif vaka!

ABD, 24 saat içinde 1 milyondan fazla COVID-19 vakası bildirdi. Son iki hafta içinde, ABD'de günlük olarak tespit edilen COVID-19 enfeksiyonu vakalarının sayısı hızla artıyor.

ABD+rekor+k%C4%B1rd%C4%B1%21;+Son+24+saatte+1+milyon+pozitif+vaka%21;
ABONE OL
Bloomberg'e göre pazartesi günü ABD'de rekor 1 milyon kişiye COVID-19 teşhisi kondu.
 
ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Departmanından alınan en son verilere göre, yaklaşık dört aydır ilk kez şu anda 103 binden fazla kişi COVID-19 nedeni ile hastaneye kaldırıldı.
 
Önceki rekor, günlük yaklaşık 591 bin vakaydı. Pazartesi günü, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Pfizer-BioNTech'in yeni koronavirüse karşı 12 ila 15 yaşındakiler için güçlendirici aşısı için acil kullanım izni (EUA) çıkardığını duyurdu.
 
Son yedi günlük dönemde, ABD sağlık yetkilileri, Omicron varyantının etkisinin artmasıyla, günlük ortalama sayısı yaklaşık 320 bine ulaşan 2,14 milyon yeni COVID-19 enfeksiyonu bildirdi.
 
Omicron ilk olarak Kasım ayı sonlarında Güney Afrika'da tespit edildi. Dünya Sağlık Örgütü, son derece yüksek sayıda mutasyon nedeniyle onu "endişe verici bir varyant" olarak tanımladı.
 
Afrika'daki birden fazla seyahat yasağına rağmen, yeni varyant o zamandan beri Avrupa, Asya ve Amerika'da tespit edildi. Çeşitli ülkelerden sağlık uzmanları, Omicron varyantının çok daha bulaşıcı olduğunu, ancak daha hafif semptomlar geçirmenize neden olduğunu söylüyor.
 
>