ABD başkanı Joe Biden: 2020 yılı hayırlı olsun!

Yaptığı ve yapamadığı her olayla gündem olan Biden, nedendir bilinmez gafları çok seviyor! Bu sefer tüm dünya 2022’ye girerken, kendisi 2020’ye girdi. Sosyal medyanın da diline düşmesi tahmin edersiniz ki kısa süre aldı.

ABD+ba%C5%9Fkan%C4%B1+Joe+Biden:+2020+y%C4%B1l%C4%B1+hay%C4%B1rl%C4%B1+olsun%21;
ABONE OL
Eski İngiltere Başbakanı Theresa May ile Margaret Thatcher'ı karıştırmak, belden aşağısı felçli birine ayağa kalkmasını söylemek ve seçim rakibi Donald Trump'a iki kez yanlış isim takmak… öyle görünüyor ki, Uluslararası Gaf Ödülleri olsaydı, tüm ödülleri kazanan Joe Biden olacaktı.
 
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı "zaman yolculuğunu" icat etmiş gibi görünüyor ya da en azından ABD Başkanı Joe Biden'ın salı günü Beyaz Saray'daki bir koronavirüs brifingi sırasında ima ettiği şey buydu. Toplantı sırasında Demokrat Başkan, yanlış yıldan bahsetmeden önce ABD'de enfeksiyon oranları büyük ölçüde arttığı için halkı aşılanmaya ve maske takmaya çağırdı.
 
Biden, "2020'de umutlu olmak için çok neden var. Ama Tanrı aşkına, lütfen mevcut olandan (aşılar) yararlanın" dedi.
 
Başkanın gafını gösteren bir video daha sonra sosyal medyada viral oldu ve alaycı yorumlar dalgasına yol açtı. Joe Biden, kariyeri boyunca yaptığı gaflarla ünlüdür. Ülkeleri karıştırmak, dünya liderlerinin isimlerini ve hatta kendi yönetiminin üyelerinin isimlerini karıştırmak ya da unutmak, bunlar politikacının yaptığı hatalar kovasında sadece bir damla.
 
Beyaz Saray, Biden'ın 2024'te yeniden aday olmayı planladığını söyledi.
 
>