75. yıl Borsa İstanbul İlkokulu öğrencileri atasını andı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yılında Kayseri 75. Yıl Borsa İstanbul İlkokulu'nda törenle anıldı. Olumsuz hava şartları nedeniyle 12 kasım'da gerçekleştirilen anma töreninde öğrenciler atalarını anlatan gösteriler yaparak şiirler okudu

75.+y%C4%B1l+Borsa+%C4%B0stanbul+%C4%B0lkokulu+%C3%B6%C4%9Frencileri+atas%C4%B1n%C4%B1+and%C4%B1
ABONE OL
Kayseri'de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83'üncü yıl dönümünde sağanak altında anıldı. İlkokullar da ise 10 Kasım anma törenleri olumsuz hava şartları nedeniyle ertelendi. Melikgazi 75. Yıl Borsa İstanbul İlkokulu'nda ise 10 kasım anma töreni 12 Kasım'da gerçekleştirildi. Okul bahçesinde düzenlenen anma törenine velilerde katıldı.
 
MİNİKLERİN ATALARINA ÖZLEMİ ŞİİRLERİNE YANSIDI
 
Öğretmenleri tarafından günler öncesinden 10 Kasım'a hazırlanan minik öğrenciler 10 Kasım günü şiddetli sağanak yağış nedeniyle yapamadıkları gösterilerini 12 Kasım'da yaptı. 10 Kasım Anma Töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Öğretmenlerin "Atatürk Kimdir " konulu konuşmasının ardından törende öğrenciler şiirlerini okudu.
 
 
ATATÜRK İNKİLAPLARI GÖSTERİLERİ
 
Atatürk'le ilgili duygu ve düşüncelerin paylaşıldığı anma töreninde Atatürk'ün askeri dehası, hayatı ve savaşlardaki üstün başarıları anlatıldı. Daha sonra 2,3,4 ve 5. sınıf öğrencileri tarafından ataya saygı gösterileri yapıldı. Atatürk tişörtleri giyen 4. sınıf öğrencileri tarafından yapılan Atatürk'ün ilke ve inkılaplarının anlatıldığı gösteri, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Atalarına duydukları özlem ve sevgiyi gösteri ve şiirleriyle haykıran miniklerin tören sonunda atalarını asker selamıyla selamlaması ise büyük alkış aldı.
 
 

Kaynak: Sabah

>