500 metrelik köprüyü çaldı!

Bir hurdacı, 500 metre uzunluğundaki köprüyü iş makineleriyle yerinden söküp götürdü. 4 günlük bir çalışmayla gerçekleştirilen hırsızlık sonrası köprünün sadece ayakları kaldı.

500+metrelik+k%C3%B6pr%C3%BCy%C3%BC+%C3%A7ald%C4%B1%21;
ABONE OL
İHALEYLE SATILDI SANILMIŞ
 
EVET yanlış okumuyorsunuz, herifin biri köprü çaldı! Akıllara durgunluk veren hırsızlık olayı Ankara’nın Beypazarı ilçesinde yaşandı. Kirmir Çayı üzerinde 1936 yılında yapılan ve 1978’deki sel felaketinde ağır hasar görünce yakınına bir yenisi yapılan Gömleksiz Köprüsü, 11 gün önce çalındı. İki iş makinesi ile yıkılan köprünün tabyaları, 4 gün boyunca parçalar halinde kamyonlara yüklenip götürüldü. Çevredekiler, sadece ayakları kalan köprünün devlet ihalesi ile satıldığını düşünerek ihbarda bulunmazken, birkaç gün sonra jandarmanın fark etmesi üzerine çalışma başlatıldı. Çevredeki güvenlik kamerası görüntüleri de incelenerek yapılan çalışmada, köprünün Ankara’da hurdacılık yapan Z.K. tarafından çalındığı tespit edildi.
 
TUTUKLANIP HAPSE ATILDI
 
JANDARMA ekipleri tarafından yakalanan Z.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp hapse atıldı. Yakındaki akaryakıt istasyonunda çalışan Özcan Güler, köprüdeki çalışmayı gördüğünü ancak Z.K.’nin ve çalışanların rahat tavırları nedeniyle şüphelenmediklerini, resmi yıkım olduğunu düşündüklerini söyledi. Güler, “Biz burayı ihaleyle aldılar, yıkıyorlar, değerlendirecekler diye düşündük ama öğrendik ki köprüyü çalmışlar. İş makineleri sürekli çalıştı, kimse şüphelenmedi. Aldılar götürdüler” diye konuştu. Bölgedeki bir iş yerine ait deponun bekçisi Cemalettin Çakıroğlu ise “Karayolları çalışma yapıyor sandık. 4-5 gün sürdü. Kepçe sürekli çalışıyordu. Hiç bu tarafa gelmediler. Kimler olduğunu da hiç görmedik” dedi.
 
70 TON DEMiR ÇIKARMIŞ
 
Z.K.’nin, atıl durumdaki köprünün demirlerini almak için CİMER’e başvuruda bulunduğu, olumsuz yanıt almasına rağmen kiraladığı iş makineleriyle köprüyü yıktığı tespit edildi. Hırsızın, parça parça kamyonlara yükleyip Ankara’daki hurdacılar sitesinde parçaladığı köprüden 500 bin lira değerinde 70 ton demir elde ettiği öğrenildi.