26 yıl evden çıkmamışlar!

26+y%C4%B1l+evden+%C3%A7%C4%B1kmam%C4%B1%C5%9Flar%21;
ABONE OL

Rusya’da bir annenin, dış dünyanın tehlikelerinden korumak için 26 yıl boyunca kızını evde tuttuğu ortaya çıktı. Üstelik evde elektrik ve su bile yok!

Rusya’nın Vachsky bölgesinde bulunan Arefinsky köyünde bir insanın 26 yılı, annesi yüzünden ziyan oldu. Tatyana Bushueva isimli yaşlı kadın, kızı Nadezdha’yı dünyadaki tehlikelerden korumak için 16 yaşındayken okuldan alıp eve hapsetti. İlk başlarda kaçmayı deneyen Nadezdha, daha sonra bu durumu kabullenince hayatının 26 yılını içerisi korkunç derecede pis olan bir evde geçirdi. Bir gün annesinin hastaneye gitmesiyle Nadezdha’nın hayatı değişti.

BİR KİMLİK İSTİYOR

Nadezdha, büyük bir cesaretle dışarı çıkıp yerel belediye meclisi başkanı Vasily Tovarnov’dan yardım istedi. Evde suların ve elektriğin kesilmesi sonucu 2006 yılından bu yana banyo yapamayan kadının saçları kirden koca bir kitleye dönüşmüş. Yeni bir hayat isteyen Nadezdha, kendisine bir kimlik ve iş verilmesini istiyor. Dış dünyada işlerin nasıl yürüdüğünü bilmeyen kadın, kendisine yardım edilmesini ve normal bir insan gibi yaşamak istediğini belirtti.

>