2022 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak, belli oldu mu?

Üniversite hayali ile yaşayan öğrenciler için heyecanlı bekleyiş sona erdi. YKS oturumları 18-19 Haziran tarihlerinde uygulanacak. Sınava katılan öğrenciler tarafından sonuçların ne zaman açıklanacağı ise en çok araştırılan konular arasında yer aldı. 2022 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2022+YKS+sonu%C3%A7lar%C4%B1+ne+zaman+a%C3%A7%C4%B1klanacak,+belli+oldu+mu?
ABONE OL
 
YKS oturumları 18-19 Haziran tarihlerinde uygulanacak. Binlerce öğrencinin üniversite hayali ile girdiği sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da merak ediliyordu. ÖSYM, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi açıkladı.
 
2022 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?
 
YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih ÖSYM takviminde açıklandı. YKS sonuçları 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak.
 
Sınav Sonuçları Nasıl Duyurulacaktır? Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.
 
Sonuçlarda şu bilgiler bulunacaktır:
 
Testlerdeki doğru ve yanlış cevap sayısı
 
TYT puanı ve başarı sırası
 
varsa AYT ile YDT puanları ve başarı sıraları
 
Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP)
 
Yerleştirme puanları ve başarı sıraları
 
ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur.
 
Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.