2021'in ilginç rekorları hazır

2021%E2%80%99in+ilgin%C3%A7+rekorlar%C4%B1+haz%C4%B1r
ABONE OL

Guinnes Rekorlar Kitabı’nın 2021 baskısı şimdiden hazırlandı ve satışa sunuldu. Yine birbirinden ilginç rekorların yer aldığı listede bazı rekorlar ön plana çıktı.

1 - İngiliz Frank Faeek Hachem ‘dünyanın en kısa boylu otobüs şoförü’ olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırdı. 1 metre 36 santimetre boyundaki Hachem’in otobüsü kullanabilmesi için araca özel eklemeler yapılması gerekiyor.
 
2 - Bir başka İngiliz Marco George motosikletiyle amuda kalkarak en yüksek hıza ulaşan motosiklet sürücüsü oldu. George, saatte tam 122,59 km hıza ulaşmayı başardı. 
 
3 - Paul Scardin, dünyanın en geniş Funko Pop oyuncak koleksiyonuna sahip kişisi olarak rekor kırdı. Scardin’in koleksiyonunda tam 5 bin 306 adet Funko Pop oyuncağı bulunuyor.
 
4 - ABD’de yaşayan Hugh ve Melodee Smith’in sahibi olduğu Jericho adlı yak, dünyanın en uzun boynuzlarına sahip. Jericho’nun devasa boynuzları 346,4 cm uzunluğunda.
 
5 - Michael Ferreri, yedi nesne ile art arda en fazla hokkabazlık yarışında başarı kazanan kişi olarak Guinness Dünya Rekoru sahibi oldu.
>