2 Taşla 1 Gecede Milyoner Oldu

2+Ta%C5%9Fla+1+Gecede+Milyoner+Oldu
ABONE OL

Tanzanya’da ülkede çıkarılan en büyük Tanzanit taşlarını bulan Saniniu Laizer, bir gecede milyoner oldu. Laizer iki taşı 23.3 milyon TL’ye sattı...

Tanzanya’nın Manyara bölgesinde yaşayan Saniniu Laizer’in hayatı, yalnızca ülkesinde çıkarılan Tanzanit taşları sayesinde değişti. 52 yaşındaki Laizer, biri 9.2 diğeri ise 5.8 kilo ağırlığında iki taş çıkarmayı başardı. Daha önce bulunan en büyük taşın 3.3 kilo ağırlığında olduğu belirtilirken, Laizer rekor kırdığı taşları satışa çıkardı. Toplam 15 kilo ağırlığa sahip iki taş 3.4 milyon dolara (23.3 milyon TL) alıcı buldu. Laizer yaşamını çok fazla değiştirmeyeceğini belirtti. 

BİR PARTİ VERECEK

Saniniu Laizer, satış sonrası yaptığı ilk açıklamada bir inek keseceğini ve büyük bir parti vereceğini söyledi. Laizer, “Yaşadığım yere bir alışveriş merkezi ve okul yaptıracağım. Okul evime yakın olsun istiyorum. Çevremde çocuklarını okula göndermeye gücü yetmeyen çok sayıda insan var. Eğitim almadım ama profesyonel şekilde yürütülen işleri seviyorum. Çocuklarımın da işlerini bu şekilde yapmasını istiyorum” dedi.

>