19 yaşındaki Asiye Atalay sokak ortasında öldürüldü

Esenler'de 19 yaşındaki Asiye Atalay, kendisine saplantısı olduğu iddia edilen bir kişi tarafından sokak ortasında başından vurularak öldürüldü. Saldırganın genç kadın yere yığıldıktan sonra koşarak uzaklaştığı anlar da cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi. Atalay'ı öldüren kişinin Ümit K. yakalandı. 25 yaşındaki saldırganın 16 suç kaydının bulunduğu öğrenildi. Asiye'nin sosyal medyadaki 'Belki Başka Hayatta' yazılı paylaşımı dikkat çekti.

19+ya%C5%9F%C4%B1ndaki+Asiye+Atalay+sokak+ortas%C4%B1nda+%C3%B6ld%C3%BCr%C3%BCld%C3%BC
ABONE OL

İstanbul Esenler'de saplantılı aşık olduğu iddia edilen bir kişi dün Asiye Atalay'ın yolunu kesti. İkili arasında bir süre tartışma yaşandı. Silahını çeken saldırgan, kaçmaya çalışan Asiye Atalay'ı silahla başından vurdu. 19 yaşındaki genç kadın hayatını kaybetti.

Asiye Atalay'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Atalay'ın sosyal medyadaki 'Belki Başka Hayatta' yazılı paylaşımı da dikkat çekti.

VURULMA ANI KAMERADA

Atalay'ın saplantılı aşığı olduğu iddia edilen kişi, elindeki silahı ile geldiği, Asiye Atalay'ın çığlık attığı, saldırganın Atalay'ın başına hedef aldığı ve ateş ettiği anlar cep telefonu kamerasınca kaydedildi. Saldırganın Asiye Atalay yere yığıldıktan sonra koşarak uzaklaştığı anlar da cep telefonu kamerası tarafından görüntülendi.

SALDIRGAN YAKALANDI

Polisin yürüttüğü çalışma sonrası Atalay'ı öldüren Ümit Karakoyun yakalandı. 25 yaşındaki saldırganın 16 suç kaydının bulunduğu öğrenildi. Asiye Nur Atalay'ın yanında bulunan arkadaşı E.Y.'nin ifadesinde,  "Asiye ile yolda yürüyorduk. Bu sırada Ümit Karakoyun geldi. Elinde silah vardı. Asiye ile konuşmak istedi. Onlar yolda yürümeye başladı. Bu sırada Ümit K. elindeki silahı Asiye'nin çantasına koydu. Ben ayrıldım eve gittim. Daha sonra olayı duydum. Olay esnasında orada değildim" dediği öğrenildi.

Olaydan sonra kaçan şüphelinin hırsızlık, yağma, uyuşturucu ticareti ve kasten yaralama suçlarından 16 kaydı olduğu aktarıldı.