15 Temmuz Gazileri Platformu: TSK ve biz sizi tanımıyoruz; siz kimin adına çıkıp millet adına bildiri okuyorsunuz?

15+Temmuz+Gazileri+Platformu:+TSK+ve+biz+sizi+tan%C4%B1m%C4%B1yoruz;+siz+kimin+ad%C4%B1na+%C3%A7%C4%B1k%C4%B1p+millet+ad%C4%B1na+bildiri+okuyorsunuz?
ABONE OL

15 Temmuz Gazileri Platformu Başkanı Erol Bulut, “Herkes aklını başına devşirsin istiyoruz, ülkemiz kalkınırken, en önemli adımları atarken, TSK’ya hiç olmadığı kadar destek verirken TSK ve ordumuzun, içeride ve dışarıda büyük başarılı operasyonlar yapmışken, TSK ve biz sizi tanımıyoruz; siz kimin adına çıkıp millet adına bildiri okuyorsunuz” dedi.

15 Temmuz Gazileri Platformu, emekli amirallerin imzaladığı Montrö Sözleşmesi bildirisine tepki gösterdi. 15 Temmuz Gazileri Platformu Başkanı Erol Bulut yaptığı açıklamada, “Siz millete ayar vermeye çalışıyorsunuz ya biz de şimdi milletin bildirisini size bildirmeye çalışıyoruz. Milletin seçtiği hükümete ayar vermek, milletin iradesine ayar vermek sizin haddiniz değil. Biz Montrö Sözleşmesini kaldıracaktık da ertesi gün diğer devletler bize savaş mı açacaktı? Sizin basın haklarınız da var, her biriniz özgür şekilde televizyon kanallarında fikirlerinizi söylerken neye ihtiyaç duyuldu da bu eski kötü alışkanlığınızı hortlattınız bir gece yarısı, böyle görünce bize muhtıraları hatırlatıyor" ifadelerini kullandı.
 
'Bizim sinelerimiz toplu attıkça bizi top ve tank sindiremez'
 
Bulut, "Çevik Bir ile postmodern başarılarınızı mı anlatayım, rüyalarınızı mı süslüyor? Bu millet onları aştı en sonunda 15 Temmuz 2016’da öyle bir ruha büründü ki tamamınızı sizin efendilerinizi, uçak, tank ve toplarınızla yere serdi. Bizim sinelerimiz toplu attıkça bizi top ve tank sindiremez. Herkes aklını başına devşirsin istiyoruz, ülkemiz kalkınırken, en önemli adımları atarken, TSK’ya hiç olmadığı kadar destek verirken, TSK ve ordumuzun, içeride ve dışarıda büyük başarılı operasyonlar yapmışken, TSK ve biz sizi tanımıyoruz; siz kimin adına çıkıp millet adına bildiri okuyorsunuz?” dedi.
>