Seyahat yasağı kalktı mı? Yarın seyahat yasağı olacak mı?

+Seyahat+yasa%C4%9F%C4%B1+kalkt%C4%B1+m%C4%B1?+Yar%C4%B1n+seyahat+yasa%C4%9F%C4%B1+olacak+m%C4%B1?
ABONE OL

17 günlük tam kapanma 17 Mayıs Pazartesi günü sona eriyor. Kademeli normalleşmenin başlaması üzerine ise vatandaşlar tarafından seyahat yasağının olup olmadığı araştırılıyor.

 
İçişleri Bakanlığı tarafından il valiliklerine gönderilen genelgede, şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili son durum açıklandı.Normalleşme süreci kapsamında birçok kısıtlamanın kademeli olarak kaldırılmaya başlandı. Peki, seyahat yasağı kalktı mı?
 
Seyahat yasağı kalktı mı?
 
İçişleri Bakanlığı tarafından il valiliklerine gönderilen genelgede, şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili son durum açıklandı. Genelgeye göre 17 Mayıs-1 Haziran arası kademeli normalleşmeye gidilecek. Akşam saat 21:00'dan sabah 05:00'e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Kademeli normalleşme döneminde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan saat ve günlerde şehirlerarası seyahat serbest olacak.
 
Sokağa çıkma kısıtlaması nasıl olacak?
 
Sokağa Çıkma Kısıtlamalarının Hafta içi: 21.00-05.00 saatleri arasında, Hafta sonu: Cuma günleri saat 21.00'den başlayıp Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayıp Pazartesi saat 05.00'te tamamlanacak şekilde uygulanmasına karar verildi.
 
Buna göre kısıtlama saatleri dışında vatandaşlar şehirler arası seyahat edebilecek.
>