Şarkıcı Altay kimdir, gerçek adı ne, kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

+%C5%9Eark%C4%B1c%C4%B1+Altay+kimdir,+ger%C3%A7ek+ad%C4%B1+ne,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli,+mesle%C4%9Fi+ne?
ABONE OL

Star TV'nin büyük bir ilgiyle izlenen programı İBO Show, 3 Nisan Cumartesi günü yeni bölümüyle ekrana geldi. Programın bu haftaki konukları arasında sevilen isim Şarkıcı Altay da yer aldı. Peki, Şarkıcı Altay kimdir?

Sevilen türkücü İbrahim Tatlıses'in sunumuyla ekrana gelen İBO Shıw, her hafta olduğu gibi bu haftada birbirinden önemli konukları programında ağırladı. Tatlıses'in bu haftaki konukları, Işın Karaca, Altay, Defne Samyeli ve Buray oldu.
 
Şarkıcı Altay Kimdir?
 
Aslen Rizeli olan Altay, 1970 yılında doğdu. Sahne ismi olan Altay ile tanınmaktadır ancak tam ismi Mehmet Altay Biber'dir. İTÜ Gemi makineleri mühendisliğini kazandı ama gitmedi. Gittiği Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nü de yarım bıraktı.
 
1987-1988 yılında konservatuara girdi. 6 yıl konservatuar eğitimi aldı. İşi ve okulu bir arada yürütemediği için bu okulu da bıraktı. Müziğe olan eğilimi ise ağabeyine alınan saz ile başlamış. Gençlik dönemlerinde işportacılık yaptı. Askerliğini ise Kütahya 'da kısa dönem olarak yaptı. Nisan 2009'da ise "Sana Bayılıyorum" ve 20 Mayıs 2010'da ise "Şekil A" albümü çıktı.
>