Polis aracını göstericilerin üzerine sürdü yaraladı

+Polis+arac%C4%B1n%C4%B1+g%C3%B6stericilerin+%C3%BCzerine+s%C3%BCrd%C3%BC+yaralad%C4%B1
ABONE OL

ABD’de bir polis memuru, polis aracını göstericilerin üzerine sürdü. Birkaç tanesine çarparak yaraladı. Detroit Polis Şefi memurlarının doğru olanı yaptığını savundu. Herhangi bir ceza almayacaklarını söyledi.

 
ABD’de polis şiddeti her geçen gün artıyor. Bu kez de Detroit kentinde bir polis aracı önünü kesmeye çalışan protestocuları ezmeye çalıştı. Polis aracının içindeki memur, kalabalığın kendileri aleyhine protesto etmesine daha fazla dayanamadı. Aracı üzerlerine sürdü. Birkaçını yaraladı.
 
Detroit Polis Şefi James Craig  memurlarını savundu. Önce polisin aracını bir grup protestocunun üzerine yavaşça sürdüğünü söyledi. “Doğru olanı yaptı” diyerek olayda protestocuların haksız olduğunu iddia etti. Craig memurların herhangi bir ceza almadıklarını ve görevde olduklarını doğruladı.
 
Detroit Free Press'e göre gösteri barışçıl bir protesto olarak başladı.
 
Protestocular polis şiddettini ve ırkçılığı protesto ediyordu. Ancak polis memuru aracı göstericilerin üzerine sürdü Yaralanmalara neden oldu. Polis aracının önüne çıkan 24 yaşındaki protestocu Jae Bass, “yayalara çarpmasını önlemek için kendimi aracın önüne attım” dedi.
 
Bass ayrıca, "Buna yanıt olarak memur aracı süper hızla üzerimize sürdü. Ben ve benimle birlikte diğer birkaç kişi üzerine çıktık. Ancak hızla gidince aracın üzerinden uçtuk. Sanırım ben sonuncuydum Sadece arabayı tutmaya çalışıyordum. Hızlandığını hissedebiliyordum. Sonra o hamlelerden birini yaptı. Beni arabadan fırlattı" açıklamasını yaptı.
 
>