Oyun devi Blizzard’da cinsel taciz şoku!

Activision Blizzard’ın skandalı üzerine, Oyun Endüstrisi baskıyı iyice arttırdı.

+Oyun+devi+Blizzard%E2%80%99da+cinsel+taciz+%C5%9Foku%21;
ABONE OL
Sony ve Microsoft, Activision Blizzard'ın cinsel suistimal iddialarını ele almasıyla ilgili olarak dahili olarak memnuniyetsizliklerini dile getirdiler.
 
Yakın tarihli bir rapor, CEO Bobby Kotick'in yıllardır ciddi iddiaları bildiğini belirtti. Activision Blizzard, cinsel taciz ve toksik bir işyeri skandalı da dahil olmak üzere, şimdi CEO'sunu da içine alan iddialar nedeniyle oyun endüstrisindeki en büyük ortaklarından artan bir baskıyla karşı karşıya.Skandal, salı günü Wall Street Journal'ın CEO Bobby Kotick'in cinsel taciz iddialarını yıllardır bildiğini bildiren bir haberle yeni bir boyut kazandı.
 
Hem Sony hem de Microsoft'taki yöneticiler, iddialar ve Activision'ın bunları ele alış biçimi konusunda endişelerini dile getirdiler.
Sony'nin PlayStation şefi Jim Ryan, çalışanlara, "Makale yayınlandıktan hemen sonra derin endişemizi ifade etmek ve makalede belirtilen iddiaları nasıl ele almayı planladıklarını sormak için Activision'a ulaştık" dedi. “Yapılan açıklamalarının durumu doğru bir şekilde ele aldığına inanmıyoruz.”
 
Microsoft'un Xbox başkanı Phil Spencer, benzer duyguları dile getirerek şirketin "Activision Blizzard ile olan ilişkimizi tüm yönleriyle değerlendirdiğini ve sürekli proaktif ayarlamalar yaptığını," da sözlerine ekledi. “Call of Duty”, “Diablo” ve “World of Warcraft”ın yapımcısı Activision Blizzard, her iki teknoloji devinin de önemli bir ortağı. Şirket, üçüncü çeyrekte 2,1 milyar dolar net gelir elde etti.
 
800'den fazla Activision Blizzard çalışanı Kotick'in istifasını istedi. Şirketin hisselerinin %1'inden daha azını temsil eden hissedarlar da Kotick'in istifasını istedi. Activision Blizzard'ın hissesi yılın başından bu yana yaklaşık %30 düştü.
>