Orduda obez krizi!

İngiltere’deki kıdemli komutanlar, son beş yılda Savunma Bakanlığı'nda en az 50 askerin yağ aldırma operasyonu yaptırması nedeniyle, obezite sorunlarının hizmette kontrolden çıkmasından endişe ediyor.

+Orduda+obez+krizi%21;
ABONE OL

SAS, Ordu'nun obezite krizinin elit alayına yayılmasının ardından bir diyet kulübü başlattı.. Katılanlara daha düşük kalorili diyetler verilecek ve her gün en az bir seans fiziksel antrenman yapmaları bekleniyor. Daily Star Sunday ayrıca kıdemli komutanların obezite sorunlarının hizmette kontrolden çıkabileceğinden endişe duyduklarını da ortaya koydu.

Son beş yılda en az 50 asker yağları almak için liposuction yaptırırken, 700'den fazla askere kilolarını kontrol etmelerine yardımcı olmak için diyet hapları reçete edildi. Savunma Bakanlığı rakamları, 24 bin askerin “yüksek riskli” kilo sorunları olduğunu ve 9 bin askerin “aşırı risk” altında olduğunu gösteriyor.

Afganistan'daki İngiliz birliklerinin eski komutanı Albay Richard Kemp şunları söyledi, “Askerler aşırı kiloluysa orduya katılamaz. “Bu askerler bu kiloyu askerlik yaparken almış olmalı. Bu, liderliğin başarısızlığıdır."

Geçen yıl Mart ayında, Pazar günü Star, önceki iki yıl içinde savaşamayacak kadar şişman oldukları için 15 kadar askere yürüyüş emri verildiğini bildirdi. Risk altındakilerden biri o kadar şişmandı ki artık yatarken tüfeğini doğru dürüst ateşleyemiyordu. Irak gazisi, kilosu konusunda defalarca uyarılmıştı.

Obezite teşhisi kondu ve Tip 2 diyabet geliştirme riski altındaydı. Daily Star Sunday tarafından elde edilen rakamlar, 2018'den bu yana işten atılanların en az altısının 22. sırada olduğunu gösterdi. Kariyerini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyarılan RAF'ın bir üyesi, sağlıksız beslenmesinden orduyu sorumlu tutuyor. Havacı şunları söyledi, “Silahlı kuvvetlerin sorunu, sizi çok iyi beslemeleri. Pişmiş kahvaltı, öğle yemeği için iki öğün ve akşam yemeği için de aynısını yiyebilirsiniz. "Bana başka bir fitness testinde başarısız olursam resmi bir uyarıyı alacağım söylendi ve ondan sonra taburcu olabilirim."