Leonardo DiCaprio kimdir, kaç yaşında? Leonardo DiCaprio Oscar kazandı mı?

Titanic filmi ile büyük çıkış yakalayan Leonardo DiCaprio,Hollywood'un en başarılı oyuncularından birisi olarak gösteriliyor. Bu akşam TV'de ilk kez yayınlanacak Diriliş filmi ile seyirci karşısına çıkacak olan Leonardo DiCaprio hakkında merak edilenler haberimizin detayında yer almaktadır.

+Leonardo+DiCaprio+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda?+Leonardo+DiCaprio+Oscar+kazand%C4%B1+m%C4%B1?
ABONE OL
1974 yılında dünyaya gelen Amerikalı oyuncu son olarak Netflix'in Don't Look Up filminde rol aldı.Oscar'lı oyuncu Leonardo DiCaprio, Titanic filmi ile bir çıkış yakalamış, ardından önemli filmlere imza atmıştır.
 
Lenardo DiCaprio kimdir?
 
Amerikalı oyuncu Leonardo Wilhelm DiCaprio 11 Kasım 1974 yılında dünyaya geldi. 47 yaşında olan DiCaprio, 1990'ların başında televizyon reklamlarında görünerek oyunculuk hayatına başladı ve ardından Santa Barbara ve Growing Pains gibi dizilerde rol aldı. 1991'de Mahluklar 3 filmindeki Josh rolüyle sinema hayatına başladı. 1993 yılında Bu Çocuğun Hayatı filminde başrolde oynadı. Aynı yıl Gilbert'in Hayalleri filminde oynadı ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında ilk Akademi adaylığını elde etti. Günlük ve Romeo + Juliet filmleriyle halk tarafından tanınmaya başlandı. 1997 yılında James Cameron'ın Titanik filmiyle uluslararası üne ulaşmış oldu.
 
2000 yılından bu yana DiCaprio, geniş bir film yelpazesinde yaptığı çalışmalarla büyük beğeni topladı. DiCaprio'nun sonraki filmleri arasında; Demir Maskeli Adam, biyografik suç draması Sıkıysa Yakala ve ileriki zamanlarda çok defa çalışacağı Martin Scorsese ile olan ilk filmi New York Çeteleri yer aldı. Ardından biyografik film Göklerin Hakimi, siyasi gerilim filmi Kanlı Elmas, suç filmi Köstebek, Yalanlar Üstüne, dram filmi Hayallerin Peşinde, psikolojik gerilim filmi Zindan Adası, bilim kurgu filmi Başlangıç, biyografik film J. Edgar, western filmi Zincirsiz dönem draması Muhteşem Gatsby ve biyografik suç filmi Para Avcısı filmlerindeki oyunculuğuyla beğeni topladı.
 
DiCaprio Göklerin Hakimi ve Diriliş filmleriyle Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu, Para Avcısı filmiyle Müzikal ve Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre ödüllerini kazandı. Ayrıca Diriliş filmiyle ilk Akademi ve BAFTA ödüllerini kazandı.
>